Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha iskolai lövöldözés történik...

Ha iskolai lövöldözés történik, akkor miért mindig a lövöldözőt ítéli el mindenki?

Figyelt kérdés

Szerintem senkinek nem jutna eszébe OK NÉLKÜL az,hogy megölje néhány iskolatársát. (Ha igen,arról szerintem alapból látszik,hogy valami nem stimmel vele)

Most gondolok arra az esetre,ha valakit olyan szinten zsarolnak,fizikai és lelki terrorban tart egyszerre több osztály/évfolyamtársa,hogy már tényleg nincs más választása. Értelme nem lenne kihívni a rendőröket bizonyíték nélkül és letagadnák a későbbi áldozatok,hogy ártottak volna bármit is az illetőnek.

Nem azt mondom,hogy minden bullying-ra ez a megoldás,sőt. Csak azt nem értem,hogy az ilyen gyilkosokat miért elmebetegezi le mindenki egyből,mikor az előzményekről,körülményekről semmit nem tudnak.



2018. jan. 7. 19:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/149 anonim ***** válasza:
62%
egyébként az a legspeciálisabb, ritkább eset, amikor valakit tényleg folyamatosan vernek is, meg nem lehet tenni ellene semmit... nem mondom, biztos van ilyen, de többnyire azért inkább "csak" szóbeli bántalmazások szoktak történni. én amúgy nem becsülöm le ezt se, tudom, mekkora kárt tud okozni valaki lelkében, hiszen én is átéltem. de ha valaki tényleg annyira nem bírja, miért nem megy át másik intézménybe? ha meg ott is rámegy mindenki, akkor valamin lehet, hogy változtatnia kéne... nem védem a szekálókat, de én pl ameddig annyira csendes voltam, hogy egy szót se szóltam, mindig ki voltam közösítve. az új sulimban meg most tudtam barátokat szerezni, de ezért is tennem kellett, először itt is kinéztek maguknak az osztálytársaim, aztán csak azért lettem velük mégis viszonylag jóba, mert nem csak meghúztam magam, és sírtam, hanem csak azért is próbáltam beilleszkedni közéjük.
2018. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/149 anonim ***** válasza:
92%

A gyilkolás elítélendő dolog, akárhonnan is nézzük, bár számomra teljesen megérthető reakció az, amit Az Osztály c. filmben is láthatunk. Akárki képes embert ölni, nem kell ehhez elmebetegnek lenni. A kérdés csak az, hogy van-e olyan szélsőséges a helyzet, hogy egy embert képesek legyenek ilyen szinten eltorzítani, hogy úgymond rákényszerüljön erre. Tény, hogy nagy valószínüséggel az iskolai szekálás hozzájárul a pszichés betegségek kialakulásához, és ha ez nagyon nagy mértékű, akkor szóba jöhet a gyilkolás is, igen. De ez emberfüggő, hogy kiből mit hoznak ki az ilyen helyzetek. Mindenkinek más a tűrőképessége, személyisége, és így az adott cselekvés is más lesz. Azért elmebetegezzük le a gyilkost, mert az is. A környezet, a körülmények azzá tették őt, ilyen egyszerü.

Egy ember sose gyilkol ok nélkül, kivéve akkor ha erősen aberrált, és a gyilkolás egyfajta perverziót jelent neki. Másik esetben mindig lesz ok. Én ugyanúgy sajnálom a gyilkost, és az áldozatokat is. Az lényegtelen hogy mit tettek egymás ellen, ugyanannyi joguk volt az élethez, mint bárki másnak. Egyébként nagyon könnyű mondogatni itt az iskolaváltást, pszichiátert, pszichológust, stb. De vannak olyan helyzetek, amik messzemenően bonyolultabbak annál, mint amilyennek tűnnek. Főleg, hogy az iskolában bántalmazott gyerekek egy része családon belüli erőszaknak is ki van téve, így közel sem olyan egyszerü segítséget kérni. A gyilkolás sosem az első lépés, és nem a második. Az már a sokadik. Mondhatnám ezt akár az öngyilkosság példájával is, mert az már a személytől függ, hogy ha végképp választania kell valamit, akkor gyilkosságot, vagy az öngyilkosságot választja. Naponta történnek ilyen esetek, hogy egy iskolás gyerek öngyilkos lesz a bullying miatt. Ugyanígy lehetne akár gyilkos is.

2018. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/149 A kérdező kommentje:

david5551,a te fogod eldönteni hogy mit érdemelnek részt nekem szántad vagy Kék bálnának?

Igen,utolsó válaszoló te vagy az én emberem :D

Arra próbáltam célozni,hogy szinte mindenkinek más teherbírású a lelke,és senki nem immunis arra,hogy megöljön valakit. Bárkinél be tud telni a pohár. Ezért írtam ki a kérdést,bár rosszul fogalmaztam. Arra vagyok kíváncsi leginkább hogy miért CSAK a gyilkost ítéli el mindenki.

2018. jan. 7. 20:54
 24/149 anonim ***** válasza:
19%
A bálnának
2018. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/149 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes kérdés, én a sorozatgyilkosokkal kapcsolatban vettem észre, hogy mindenki elítéli őket, de senki sem néz utána, hogy miért lettek ilyenek. Sok híres sorozatgyilkosnak utánaolvastam, és szinte mindegyiknél kiderült, hogy a szülei, környezete felelőssége volt, hogy ennyire eldeformálódott a pszichéjük. Véleményem szerint a legtöbb ilyen ember nem így születik, hanem ilyennél válnak. És igen, a szörnyű dolgokat ők teszik meg, de felelős értük a környezetük, a szüleik, az iskola is.
2018. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/149 anonim ***** válasza:
60%
És sajnos egy gyilkosság akár lehet egy hirtelen felindulásból is születhet. Egy nagyon jó barátom így járt... Olvasom róla a cikkeket meg a kommenteket, hogy ilyen meg olyan elmebeteg, skizofrén stbstb, miközben tudom, hogy nem az. Persze, mentegetni se akarom, de az biztos, hogy felelősek vagyunk egymásért.
2018. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/149 anonim ***** válasza:
35%
kérdező, nem CSAK a gyilkost ítéli el mindenki, de amikor már arról van szó, hogy meghal miatta x ember, akiknek utána szenvedni fog a családja, stb, bocsánat, de senki nem azzal fog foglalkozni, hogy a "szegény" gyilkos miért gyilkolt le mindenkit... nem is beszélve arról, hogy ilyenkor a legtöbbször tényleg sok ártatlan is van az áldozatok között. az áldozatból lesz a gyilkos.. és valamennyire nyilván szánnivaló, de ebben a helyzetben már nem ő az, akit sajnálni kell. ő megkapta az elégtételét (vagyis reméljük, legalább azt megkapta) azzal, hogy gyilkolhatott. ezek kemény szavak, de ez az igazság.. a másik meg, hogy fölösleges példálózni filmcímekkel, mert a filmekben általában mindent felnagyítanak. engem nem egyszerűen szavakkal szekáltak iskolatársak/emberek, annál sokkal durvább, megalázóbb dolgokat is kaptam. de hogy megöljek valakit? SOHA. ez a hajlam nem hiszem, hogy mindenkiben benne lenne. én például sokkal inkább ölném meg magamat, ha már választanom kéne.
2018. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/149 anonim ***** válasza:
27%
amúgy kérdező, te most meg akarsz ölni valakit?
2018. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/149 A kérdező kommentje:

Nem,tuti egyből lebuknék,amilyen béna vagyok XD

Meg amúgy se tudnék ilyet csinálni. Még egy light-os horrortól is kiver a víz.

2018. jan. 7. 21:06
 30/149 anonim ***** válasza:
68%

Jó kérdés, nem tudom. Ezt az ítéletet (lent) én is sokallom és brutálisan durvának találom, inkorrekt.


[link]

2018. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!