Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha iskolai lövöldözés történik...

Ha iskolai lövöldözés történik, akkor miért mindig a lövöldözőt ítéli el mindenki?

Figyelt kérdés

Szerintem senkinek nem jutna eszébe OK NÉLKÜL az,hogy megölje néhány iskolatársát. (Ha igen,arról szerintem alapból látszik,hogy valami nem stimmel vele)

Most gondolok arra az esetre,ha valakit olyan szinten zsarolnak,fizikai és lelki terrorban tart egyszerre több osztály/évfolyamtársa,hogy már tényleg nincs más választása. Értelme nem lenne kihívni a rendőröket bizonyíték nélkül és letagadnák a későbbi áldozatok,hogy ártottak volna bármit is az illetőnek.

Nem azt mondom,hogy minden bullying-ra ez a megoldás,sőt. Csak azt nem értem,hogy az ilyen gyilkosokat miért elmebetegezi le mindenki egyből,mikor az előzményekről,körülményekről semmit nem tudnak.



2018. jan. 7. 19:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/149 anonim ***** válasza:
26%

40#

Miért érdekelne bárkit is? Amint ő úgy döntött, hogy ő vérengzésbe kezd, az emberek többségének a szemében ő elvesztette az emberi mivoltát.

Amúgy én pont egy ilyen emberrel élek együtt. Barátnőm testvérét is kiközösítették, bántották, ezért egy beteg állat lett. Ő maga nem akarja kezeltetni magát, pedig számtalanszor el lett mondva neki, hogy nem normális amit csinál. Na de a lényeg, hogy az ő kis undorító lelkecskéje egészen addig érdekelt engem, amíg meg nem próbált megkéselni azért mert túl hangos volt a tévé. Azután már lesz_rtam, hogy milyen trauma érte, egyszerűen csak elmagyaráztam neki, hogy ha mégegyszer egy rossz szót mer mondani nekem, akkor agyonütöm.

2018. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/149 anonim ***** válasza:
21%

Mi lenne, ha mindenki mindenért bosszút állna? A gyilkos a szekálások miatt megöl ártatlan embereket is, az ártatlan emberek hozzátartozói is álljanak bosszút, váljanak gyilkossá? És mi van, ha a szekálók is valamikor áldozatok voltak, és ők meg így kaptak elégtételt, hogy valakit szekáltak, vagy mi van, ha a szekálók az otthoni sérelmeiket élik ki másokon, máshol? És még lehetne folytatni. Én már csináltam ilyen kutakodást a saját családomon belül, olyan dolgok derültek ki, amikre egyébként nem biztos, hogy fény derült volna, mert szépen titkolták. De tudjátok, így, hogy már tudom ezeket a dolgokat, sokkal többet tudok segíteni annak, aki miatt ennek utánajártam. Bűnt bűnnel nem lehet megállítani, a gyilkosság nem megoldás. Csak úgy lehet ezeket a problémákat megfékezni, ha elkezded felgöngyölíteni a szálakat, és ha senki nem göngyölíti fel, akkor lavinaként zúdul tovább.


Igen, nem vagyunk egyformák, ez is igaz, de ha valaki bekattan, annak van előzménye valahol, valamikor, abban van egy hajlam, ami nem biztos, hogy egyébként bajt okoz, de időzített bombaként ott ketyeg, lehet egy születési rendellenesség, egy műhiba, amire nem is gyanakodnak, hogy ilyen defektet okozhat. Sok kicsi problémából lesz a nagy baj, a tragédia. Ahogy a tűz keletkezéséhez is több tényező együttese szükséges, és a megfékezéséhez ismerni kell a megfelelő módszert, mert bár sokan egyből a vízre gondolnak, van, amikor az pont nem megfelelő. Csak hát valaminek utánamenni az munkás dolog, azon dolgozni kell, az fárasztó, mennyivel egyszerűbb hagyni elszabadulni az indulatokat, mennyivel egyszerűbb nem beavatkozni, amikor már látjuk az előjeleket, mennyivel egyszerűbb csak fogni egy fegyvert és meghúzni a ravaszt, magunk vagy mások felé... De ezzel a probléma nem oldódik meg.

2018. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/149 anonim ***** válasza:
90%

44#: Nagyon elkanyarodtunk. A kérdező ezt írta ki : "Ha iskolai lövöldözés történik, akkor miért mindig a lövöldözőt ítéli el mindenki?"

Az én válaszaimnak a lényege, hogy nem ítélem el, mert nézek a dolgok mögé, hogy mi volt a kiváltó ok például, és a Gere féle sztoriban, a builling volt az.

2018. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/149 anonim ***** válasza:
84%
Bocs *Bullying
2018. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/149 anonim ***** válasza:
38%

46#

Szerintem meg pont a témába vág amit mondtam, csak annyi különbséggel, hogy a kedves kis dávidka (barátnőm testvére) nem egy egész osztályt akart kinyírni, "csupán" bennem akarta megmártani a kést.

Az elején érdekelt a sorsa, próbáltam beszélgetni, barátkozni vele, de amint megpróbált megölni, már nem érdekelt, hogy miért lett ilyen, ki bántotta és miért, csak azérdekelt, hogy ez egy elmeroggyant állat, aki megpróbált meggyilkolni.

Na ugyanez van az iskolai lövöldözőkkel. Ők is kérhettek volna segítséget, de ők ehelyett gyilkoltak, amivel vállalták azt, hogy az emberek nagyrészét kb annyira fogja érdekelni az ő pici lelke, mint amennyire egy csótányé.

2018. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/149 anonim ***** válasza:
12%
"segitség" nem hiszem hogy bármilyen kezelés használna
2018. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/149 anonim ***** válasza:
20%
49# miert, az mit hasznal, hogy legyilkolsz 12356852 embert? Hidd el, attol se nyugszik meg senki lelke.
2018. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/149 anonim ***** válasza:
71%

Engem is bántottak, sőt, meg is vertek - egy hobbit méretű lányt egy focista fiú -, de nem öltem volna meg. Szerintem a büntetésnek arányosnak kell lennie a bűnnel. Ha egy tőle annyival nagyobb gyerek, mint amivel ő volt nagyobb nálam, elverte volna, nekem az bőven elég lett volna. Ha ugyanazt visszakapta volna mindenki, amit adott, teljesen oké lenne.


Nem kell itt sértett igazságosztót játszani, aki lelő mindenkit. Igaza volt az egyik előzőnek. Ahogy fegyvert fogott az elkövető, megszűnt embernek lenni, nincs rajta mit sajnálni.

2018. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/149 anonim ***** válasza:
32%
Még mindig jobb mint lelkisérült szerencsétlenként pszichiátriai szereken élni egyedül egy albérletben
2018. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/149 anonim ***** válasza:
70%

49#

Látod?! Ez itt a baj. Nem kérünk segítséget, mert "úgysem használ", meg "az olyan ciki", meg "úgysem érdekel senkit". Inkább sz_rjunk az egészbe, hagyjuk érlelődni a dolgokat egészen addig amíg szociopaták leszünk és legyilkolunk egy fél osztályt. Innentől fogva a lövöldöző saját maga is hibás, hogy hagyta eddig fajulni a dolgokat.

2018. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!