Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nektek szokott bűntudatotok...

Nektek szokott bűntudatotok lenni húsevéskor?

Figyelt kérdés

Más érzéssel esztek egy húst, mint egy zöldséget, gyümölcsöt, rizst vagy ilyeneket?


Vagy lezárjátok magatokban azzal, hogy: "de hát a hús az kell" vagy hogy: "ez azért van, hogy megegyük" típusú gondolatokkal?



2018. febr. 27. 08:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem bűntudat inkább valamiféle undor kap el ,néha ha belegondolok,hogy dögöt eszem.Aztán gyorsan elhesegetem!Ha pár napig nem eszem akkor már rendesen kivánom.Ugyhogy nincs gondolkodás csak evés!
2018. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
68%
Elég szomorú hogy egyik embernek sincs bűntudata. Ajánlom mindenkinek hogy nézzetek utána a hús előállitásának és annak hogy éreznek-e a növények fájdalmat. ez szerintem alap muveltsge tudni mivel a növenyeknek nincs agyuk se idegrendszerük ezért lehetetlen nekik fájdalmat érezni ők csak érzekelnek nem éreznek. A húsról meg annyit hogy nekik az egész eletük szenvedésből áll és nem lehet ezt humán módon megoldani a végén így is ugyis megölnek egy olyan előlényt ami élni akar. Elég elszomorító hogy senki sem gondolkozik. Ha nem ennel húst azzal nem csak az állatokat védenéd hanem az egeszséged és a földet is. Tényleg ajánlom mindenkinek hogy nézzen utána a temának.
2019. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
22%
"Elég szomorú hogy egyik embernek sincs bűntudata" Elég szomorú hogy egyesek bűntudatot akarnak a semmi miatt kelteni másokban. Nem eszel húst? Hát ne egyél. De engem hagyj békén az elveiddel .
2019. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18%
Az oroszlánnak nincs bűntudata hogy megeszi a zebrát?🤔
2019. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

volt. ezert lettem vega. es probalok a vegansag fele haladni. es igen, mas erzessel iszom a tejet es eszem a tojast, buntudatom van, es probalok keveset inni es enni beloluk) es megnyugtat, ha nagyreszt novenybol allo dolgot eszek, mert akkor azzal kevesbe okozok fajdalmat..

es ez hulyeseg hogy kell a hus.. a veganoknak sem esznek es megis elnek, sot még egeszsegesebbek..

es nem azért van hogy megegyuk, ez hulyeseg. azt a szot, hogy haszonallat az ember talalta ki. vedd le belole a hasznot. mi marad? allat. ugyanugy mint a tigris, oroszlan, stb, es oket sem esszuk meg jobb esetben, mert cukik. a disznok, tehenek, csirkek meg nem tehetnek rola hogy nem olyan aranyosak.. de attol még ugyanugy ereznek es a fajdalmat is!! nezd meg az earthlings-et (Földlakók) (fenn van youtube-on) es nem lesz tobbe kerdes benned a buntudat

2019. jún. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rövid ideig volt, miután megtudtam, hogyan állítják elő. Nemcsak azért, mert meg kell hozzá ölni az állatokat, hanem mert előtte szörnyű körülmények között tartják őket, és mire a hús az asztalomra kerül, rengeteg erőforrást emészt fel. Sokkal többet, mint a növénytermesztés, mert az állatokat is növényekkel etetik, és a tartásuk és feldolgozásuk nagyon környezetszennyező.

Mivel előtte is kevés húst ettem, egyáltalán nem esett nehezemre teljesen elhagyni. Valószínűleg ha jobban szerettem volna az ízét, nem mondtam volna le róla teljesen, de próbálnám csökkenteni a fogyasztását és jobb helyről beszerezni. Szerencsés helyzetben vagyok, mert sok közeli rokonom falun él, így könnyen hozzá tudok jutni háztáji tojáshoz, tejhez. Ha húst ennék, azt is így szerezném be, így kevésbé lenne bűntudatom.

2019. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!