Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek van, hogy bűntudatotok...

Nektek van, hogy bűntudatotok van még így is?

Figyelt kérdés
Előre meg szoktam tervezni a napi kajámat étkezésekre lebontva, grammra kiszámolva. Tudom, hogy ami elém kerül egy adott étkezésnél az belefér, ki van számítva, nem sok, nem kevés, pont megfelelő és megehetem az egészet. Mégis sokszor mostanában észrevettem, hogy eszembe jut evés közben, hogy "nem túl sok mégis ez??" "Nem rontottam el a számolást?" "Nem raktam mégis bele valamit ami plusz kalória?". És ha soknak tűnik szemre, és megeszem akkor néha bűntudatom van. Nem vagyok anorex, nem megyek sírni a sarokba, nem hánytatom magam meg, de elgondolkoztam rajta, hogy ez egy kicsit már nem éppen nem normális..? Veletek van vagy volt hasonló diéta,fogyás,szálkásítás alatt?
2017. dec. 8. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Elofordult de elkergettem a gondolatot.Kiszamoltam mindent es nyugodtam megeszem meg a disznohust is neha spagttibe,nem kell ezen parazni ami ki van szamolva az nem tobb nyugii!
2017. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nincs. Főleg, hogy tudom, hogy a kalóriaszámlálás sosem pontos. Nem tudhatod pontosan, mennyi kalóriát égetsz el, még azt sem, hogy abban, amit ettél, hány kalória van. Felmentem két különböző kalóriaszámolós oldalra, a két BMR között 100 kcal különbség volt, súlytartáshoz 1600 illetve 1740 kcal-t javasoltak (szerintem 2000 mellett sem hízok).

Szerintem a kalóriaszámlálásnál jobb a makrók figyelése. Nagyjából tudom, miket és kb. mennyit érdemes ennem, és a vacsoránál korrigálok, pl. ha napközben kevés fehérjét vittem be vagy túl sok szénhidrátot.

Arra vigyázz, nehogy bekattanj ettől. Néha lazíts, és felejtsd el a mérleget egy napra, és egyél bármit, ami jólesik.

2017. dec. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból megnéztem, hogy a mai fogyasztásom, amit berögzítettem az egyik kalóriaszámolós oldalon, hány kalória a másikon. Grammra pontosan ugyanazt vittem fel. 1659 kcal az egyiken, 1981 kcal a másikon. Na most melyiknek higgyek? :D
2017. dec. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!