Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ideig és hány fokon...

Mennyi ideig és hány fokon süssem tepsiben a felezett csirkemellet?

Figyelt kérdés
A felezett csirkemellet is két részre szoktam szelni, hogy vékonyabb legyen a hús, így szeretném a lehető legkönnyebben elkészíteni sütőben. Valami egyszerű fűszerkeverék menne csak rá, a tepsibe pedig olívaolaj vagy vaj vékonyan. Mit gondoltok, mennyi ideig és hány fokon süssem, hogy ne száradjon ki, illetve, amitől még jobban félek: hogy nehogy nyers maradjon?
2019. aug. 3. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

HA nem nagy mennyiség, akkor érdemesebb inkább serpenyöben sütni.

De ha sütöben akarod, akkor melegítsd elöa sütöt 180 fokra, a húst dörzsöld be a füserzekkel (ne füszerkeverékkel, az sok adalékot tartalmat és aránytalanul drága, zöldfüszerekkel sokkal finomabb lesz), a tepsit picit kend ki zsiradékkal, és a forró sütöben süsd 10-15 percig, különben kiszárad.

De éppen ez nehéz a sütöben sütésnél, megtalálni a megfelelö idöpontot, amikor még nem száraz.

Ezért szoktam serpenyöben sütni. A húst ugyanúgy elökészítem, kevés zsiradékot teszek bele, azt felforrósítom és a húsokat addot sütöm, amig sült (pirosas) szinük lesz, megfordítom, a másik oldalt is megpirítom és már készen is van. (ez oldalanként 6-8 percnél nem több)

Arra figyelj csak, ha megpróbálod, hogy ne sok húst tegyél bele egyszerre, mert akkor lehüti a serpenyöt, és nem hül, hanem fö a saját levében - azaz kiszárad.

2019. aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

én úgy szoktam hogy először kérget sütök rá serpenyőben 4-4 perc oldalanként, aztán a 160 fokos elomelegitett sutobe teszem a serpenyőt 15 percre, félidőben megforditom


de ha sajtot és vagy spenótot teszek rá akkor nem sütöm elő, bevagdosom bele tömködöm a cuccot és 15-20 perc alatt megsul 150-160 fokon

2019. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!