Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy hétig Volt a pincémben a...

Egy hétig Volt a pincémben a szilva fözhetek még belöle lekvárt?

Figyelt kérdés

Egy hete szedtük le a szilvát a fárol és a pincébe tettük.

Most akarok hozzáfogni a lekvár fözéshez mert elöbb nem értem rá.A szilva nagy része már igen rossz állapotban van némelyik már fehér olyan mintha penészes lenne.Van még közte sok jo amit most ki válogattam.Ha jol megmosom érdemes még a lekvárfözéshez fogni?Lesz ebböl még ehetö lekvár?


2019. aug. 19. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
cefrének csak jó lesz és azzal nem kell idegeskedni
2019. aug. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A penészesek cefrének se jók. Válogasd alaposan át.
2019. aug. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egészséges szemeket kiválogatod, és alaposan megmosod, akkor lehet belőle lekvárt készíteni, olyan hosszú ideig kell forralni, hogy biztosan semmi sem marad benne ami elronthatná.

Legközelebb ha nem érsz rá lekvárt főzni, a megmosott szilvát egyszerűen tedd a fagyasztóba, amikor ráérsz lekvárt készíteni előveszed, felteszed főzni. Ugyanolyan finom lesz, mintha frissen szedett gyümölcsöt használták volna.

2019. aug. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szemek egy része penészes, akkor abból már nem lesz rendes lekvár, mert a láthatóag egészséges szemekben is már benne van a gomba, a lekvár meg fog romlani.
2019. aug. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most még egyszer átválogattam és ecetes vizben megmostam a szilvát gondolván az ecet gombaölö.

Megprobálkozok a lekvár fözéssel soká nem kell hogy el álljon nálunk hamar elfogy ugis.

2019. aug. 20. 11:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget a jotanácsokat.
2019. aug. 20. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!