Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejberizsnél is érdemes a...

Tejberizsnél is érdemes a rizst megpirítani olajon?

Figyelt kérdés

A tejberizs nálam egyfajta mumus étel, ugyanis sohasem sikerül olyan jól elkészíteni, mint ahogy a nagymama tudta.


Úgy szoktam,hogy fogok egy bögrét.Azt kétszer megtöltöm tejjel és az erénybe öntöm.Ha felforrt mehet a rizs.Néha megkeverem.



A sima rizst ugyanígy csinálom, csak vízzel.Viszont azt előtte olajon megpirítom.Addig pirítom, ameddig a rizsszemek háromnegyed ki nem "fehéredik". Akkor pedig hozzáöntöm a két bögrényi forróvizet.


Arra gondoltam,hogy a tejberizsnél is meg kell pirítani olajon a rizst és akkor jobb lesz.


2019. aug. 25. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

dehogy kell megpiritani..!

fėl liter tejhez kb 9-10 dkg rizs kell.

csak simán felrakom a rizzsel a tejet 1 kanál cukorral. amikor forrni kezd lejjebb veszem es fedő alatt puhára párolom. kb fėlora alatt meg is van

2019. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Pirítani fölösleges, semmit nem segít.


A tejberizsnél meg a hideg tejbe tedd a rizst és ne kétszeres, hanem legalább háromszoros mennyieségü tejbe. Folyamatosan kevergetve fözd addig, amíg beszívja a tejet.

2019. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Édesanyám mindig úgy főzte a tejberizst, hogy vízben félig megfőzte a rizst, pirítàs nélkül, és utána leszűrve rakta fel újra főni tejjel. Nem tudom, ez mennyire hagyományos mód.
2019. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Én 2x annyi tejbe teszem fel főni rizs múltkor fél kg rizst főztem meg 1liter 3,8% tejben ,cukrot nem teszek bele max végén ,ja és ha tudok akkor tejberizsnek való rizst veszek ,lehet már ilyet is kapni .és finom krémes lett.
2019. aug. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
A 2. válaszado módszere tökéletes, én is így szoktam, 3gyedul annyi különbséggel, hogy miután megpuhult a rizs, én hagyom még egy fél órát lefedve. Így a rizsszemek kissé szetesnek, kremesebb lesz az 3redmeny
2019. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megpirítani Kérdező!

A köretekhez azért szokták, hogy pergő rizsed legyen, a tejberizs meg inkább rizottó állagú.

A legjobb a tejberizshez a kerek szemű, vagy rizottó rizs, de a többiből sem kell kihajigálni az ablakon.

2019. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!