Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha megpárolom az édesburgonyát...

Ha megpárolom az édesburgonyát, utána lefagyaszthatom?

Figyelt kérdés
Kekszet szoktam belőle sütni, és előre dolgoznék egy kicsit, hogy ne mindig akkor kelljen frissen párolni vagy megfőzni az édesburgonyát. Mivel pürét készen nem láttam, gondoltam lefagyasztanám. Tapasztalata valakinek?
2019. szept. 18. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem jó íze van fagyasztás után
2019. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem hinném, hogy olyan jó íze lenne... inkább csinálj kevesebbet
2019. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kár :(

Nekem nem feltétlen az íze miatt kell, hiszen belesül a sütikbe, kekszekbe. Az állaga és a tápértéke a fontos :)


meg, hogy ne kelljen minden alkalommal főzni vagy párolni, ami időigényes.

2019. szept. 18. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet fagyasztani, ugyanolyan jól lehet belőle sütit készíteni mint a frissen pároltból. Én sütőtököt is szoktam fagyasztani, bár inkább sütőben sütöm, mint párolom. Krémleveshez, muffinhoz, pitéhez tökéletes.

Fagyasztás előtt célszerű turmixolni, mert akkor könnyebb olvasztás után dolgozni vele. Ha főzted, egy kis főzővízzel, ha sütötted, akkor kevés vízzel tudod hígítani. Miután teljesen kihűlt egy-egy adagot zacskózz be, és fagyaszd le.

2019. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Akik szerint nem jó fagyasztás után, azok rosszul fagyasztanak, vagy a hűtőjükkel van baj.

De ha nagyon elbizonytalanítottak, akkor egy kisebb adagot fagyassz le és pár nap múlva olvaszd ki, akkor meglátod. neked ízlik-e így

2019. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. szept. 19. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!