Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rántott sajt? Liszt-tojás-lisz...

Rántott sajt? Liszt-tojás-liszt-tojás-prézli, vagy liszt-tojás-prézli-tojás-prézli? Fagyasztva, lehűtve? Melyik a tuti, amikor nem folyik ki?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én kétszer lisztezem, s már jóval előtte felvágom, s hagyom kicsit szikkadni
2010. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a második verzió jobb
2010. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Liszt-tojás-prézli-tojás-prézli. Mi így csináljuk, munkahelyen meg ugye tojás helyett a tojásos, lisztes tejes (vagy vizes) massza. Nem fagyasztjuk, nem is hűtjük, semmi extra.
2010. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a nagykönyv szerint:

A rántani való sajtszeleteket előbb lisztbe, majd tojásba forgatjuk, ezután ismét lisztbe, majd megint tojásba és legvégül a zsemlemorzsába. (A sajtot nem sózzuk előzetesen, csak az elhabart tojásba teszünk kevés sót.) Forró, bőséges zsiradékban sütjük ki, s amikor megfordítjuk (lehetőleg lapáttal) különösen vigyázunk, hogy a panír fel ne szakadjon.

2010. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is duplán panírozom: liszt-tojás-prézli-tojás-prézli, de a titka az, hogy ellepje az olaj, forró legyen, és persze,ne szúrj bele semmit. Ha ellepi, nem is kell forgatni, csak pár perc után szedheted is ki. Én kis átmérőjű, magas edényben sütöm, egyszerre egyet-egyet, így jobban éri az olaj.Régen nekem sem sikerült, aztán egy étteremben mondta ezt a szakács.
2010. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
mi úgy szoktuk h tojás-liszt-tojás-morzsa
2010. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2010. júl. 18. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Liszt-tojás-morzsa-tojás-morzsa!És ne nyomkodd rá a panírt,és forró ,bő zsiradékban süsd!

Elvileg ha ezeket betartod nem folyhat ki a sajt!:)

2010. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!