Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Repülőgép formájú torta....

Repülőgép formájú torta. Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés
Szeretnék a barátomnak sütni egy repülőgép formájú tortát, de nem tudom kitalálni, hogy milyen legyen. Vagyis a külsejét fehércsokival fogom csinálni, mert malévos utasszállítót kap, de a belsejére nincs ötletem, Valami jól formálható massza kéne, ami még finom is. Valaki esetleg csinált már ilyet/ilyesmit? Nem baj ha bonyolult, csak szép és finom legyen. Köszönöm előre is a válaszokat.
2010. júl. 19. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sima piskóta?? Több lapot kisütsz, és amikor kész, kés segítségével formára vágod, igaz, elég sok piskóta kell majd, de mehet piramis formában felfelé! :) Csokis piskóta? Csokis krémmel? Vagy egy réteg gyümölcs, egy réteg csoki vagy vanélia :) Csak arra figyelj oda, hogy a gyümölcs ne legyen nagyon vizes, mert akkor, minden úszni fog.... Lehetnének a repülőgép ablakai pörköltcukorbol...:D
2010. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem nagymamám süt mindenféle alakos tortákat. A formálható massza helyett szerintem inkább süss ki piskótatésztát, azt vágd olyan darabokra, amilyenre kell, amilyen lesz a repülő alakja (egy lapból a gép alakját, másik lapból, vagy esetleg még abból a maradékból a farok tetején azt az izét (nem vagyok otthon az ilyen dolgokban) és krémmel ragaszd össze.) Aztán az egészet kend be a fehér krémmel, esetleg ha vastag az alap, félbevághatod és közé is mehet egy kis krém)


Remélem segítettem. :)

2010. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és ha sikerült egy képet mutathatnál, hogy hogy sikerült.
2010. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az első vagyok, találtam egy oldalt, ahol (igaz angolul) De képekkel mutatja, hogy, hogy kell elkéeszíteni :)

[link]


sok sikert!

2010. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én ballagásra kaptam repülő formájú tortát.

piskóta/krém kombós volt, de nem olyan tömény mint a linkelt.. egyszerűen kisütötték a piskótát, alakravágták, rá krém, arra megint alakravágott piskóta, arra megint krém, aztán megint piskóta. a farokrész meg kis krém segítségével lett rögzítve piskótából szintén. aztán az egészre marcipán :)

2010. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!