Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sörben, egészben sült csülök...

Sörben, egészben sült csülök sütés?

Figyelt kérdés

Egyszer, még évekkel ezelőtt láttam egy videót, de már nem emlékszem, hogy volt pontosan.

Annyi rémlik, hogy az egész csülköt berakta egy tálba, hagyma alá, köré, leöntötte sörrel, be a sütőbe, minden elő főzés, párolás, bármi nélkül. Valaki szokott így sütni? Le tudnátok írni, hogyan kell ilyet csinálni? köszönöm.



#sütés #csülök #egész csülök #sörben sült
2019. nov. 28. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én így készítem . Úgy kaptam ezt a receptet valakitől. Bemásolom neked.

A csülköt bepácoltam. Nagyon egyszerű pácot készítettem: 5-6 nagy gerezd fokhagymát átnyomtam és elkevertem egy evőkanál sóval. elkevertem ½ evőkanál frissen tört köménnyel és egy teáskanál frissen őrölt vegyes borssal.

A 1,5 kilós csülök bőrét hosszában bevagdostam és kívül belül (a csontnál és a csülökhús rétegződéseinél is alaposan kentem a pácból) majd lefedve pácoltam a csülköt 5-6 órán át, ami egy éjszaka is lehet. Ne hagyjuk el ennél a pácnál a sót, hiszen az egészben hagyott csülök nem fog kiszáradni, viszont, ha nem pácoljuk sóval, akkor az értékes húsos részek ízetlenek lesznek.

Cserépbe tettem a csülköt, ráöntöttem fél liter sört,(búza sör) hozzáadtam egy négy cikkre vágott vöröshagymát és két kisebb babérlevelet. 140 C fokos sütőbe toltam, és lefedve sütöttem 5 órán át. Óránként megfordítottam és fél óránként a sörös szafttal meglocsoltam. Közben előkészítettem a hagymás krumpli alapot.

Cikkekre vágtam 1,5 kg sárga krumplit és 4 sonkahagymát (már lehet kapni sonka és mogyoró hagymából is háztájit a piacon), a csülök főzőlevének zsírosabb tetejéből rámertem keveset, átforgattam, NEM fűszereztem, és betoltam a közben 200 C fokra felmelegített sütőbe, felső bordamagasságra. A csülök a másik cserépben alulra került, és külön cserépben, ugyan de a krumpli vak egyszerre tovább készült.

Fél óra múlva a csülköt kivettem a sütőből és a krumplit középső bordamagasságon sütöttem tovább, 1-2 szer átforgattam, hogy egyenletesen előpiruljon a végső egyesítés előtt.

Úgy 20 perc múlva kiemeltem a csülköt a cserépből, ekkor már omlott le csontról. 6-8 darabra felvágtam.

A szaftját leszűrtem és kéznél hagytam, hogy ezzel még meglocsolhassam a piruló csülökdarabokat. már pirult krumplit sóztam, borsoztam, átforgattam és bőrével lefelé a csülökdarabokat elhelyeztem rajta.

20 perc után a csülökdarabokat bőrével felfelé fordítottam és addig pirítottam 200 C fokon, amíg a bőre tökéletesre nem pirult. Úgy 15 percenként megcsorgattam a visszamaradt szaftjával, de csak óvatosan, hogy a krumpli ne ázzon el a fölösleges folyadéktól.

A visszamaradt, leszűrt pecsenyelevet serpenyőben sűrítettem és a kész csülökhöz kínáltam.

2019. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
#1. Nyeltem egy nagyot. Hát ez valami isteni lehet. :)
2019. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!