Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi ennek a karácsonyi sütinek...

Mi ennek a karácsonyi sütinek a neve? Kenyérszerű, azt hiszem, ízre kicsit mézeskalácsos-szerű. Olyan, mint egy kicsi kenyér, kicsit keményebb, és úgy kell felszeletelni. Barna színű, ha jól emlékszem.

Figyelt kérdés

A külsején legutóbb, mikor láttam, ilyen sötétbarna volt, és le volt szórva jó sok cukorral/liszttel

És a belseje az nem volt olyan sötétbarna, lehet, hogy egy kicsikét szürkés is volt.


Szóval mézeskalácsszerű-ízű kicsi cuki kenyérke. Azt hiszem , ilyen volt; mi lehet?

Előre is köszönöm.



2019. dec. 6. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Gyümölcskenyér vagy püspökkenyér.
2019. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De esetleg ha van még valakinek más tippje, akkor még kérem, írja, egyébként nem ilyen piskótás volt, és nem volt benne gyümölcs. Szóval nem vagyok biztos benne, hogy az, sőt, szerintem nem az, mert ez a gyümölcskenyér nekem olyannak tűnik, mint az aranygaluska maradványa szokott lenni. Szóval nem ilyen sárga-piskóta volt; egyáltalán nem sárga, és nem is piskóta. De azért köszönöm az eddigit, de akinek még van ötlete, kérem, írja, köszönöm.
2019. dec. 6. 15:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Inkább ez a karácsonyi mézes-fűszeres kenyér hasonlít, akkor majd ezeket a recepteket megnézem, de azért eddig ment a zöld. :) Meg , majd ha külön lakom, kipróbálok többféle ilyen mézes-kenyeret:) (de nem a klasszik vajas-mézes, tehát, hanem ez a sütemény. :) )
2019. dec. 6. 15:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

valami ilyesmi


[link]



[link]


?

2019. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezeknél is még egy kicsit sötétebb volt, de szerintem típusra ez lesz az:) Majd kísérletezgetek, és akkor kipróbálom, hogy melyik recept a leghasonlóbb. :) Köszönöm, neked is ment a zöld. :) Ha valakinek van még ötlete, akkor, ha gondolja, írjon.:) Köszönöm az eddigieket szal. :)
2019. dec. 6. 16:07
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Stollen?
2019. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Húha, bonyolódnak itt a dolgok. (: Igen, itt ennek a stollennek már olyasmi színe van. :)


[link]


Köszönöm, ment a zöld eddig, ha valakinek jut még eszébe valami, kérem , írja. :) Szal köszi, neked is ment a zöld :)

2019. dec. 6. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem te a mézes puszedlihez hasonló dologra gondolsz, ami szerintem kenyérkeként is megsüthető. Az alapanyag hasonló (mézes, gyömbéres, kardamomos, stb)


[link]


És van ez a csokoládé pöffeteg is. Bár ez inkább keksz forma.

[link]

2019. dec. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez az osztrák Stollen lesz!
2019. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem volt ennyire csokis, mint a pöffeteg, egyáltalán nem volt benne domináns a csoki (már ha volt benne, erősen sanszos amúgy, hogy nem:)) és nem volt olyan puha se, mint egy puszedli:) Ez ilyen keményebb, nagyon szilárd fajta, olyasmi, mint az a hosszú sülthús, aminek kolbászt/tojást szoktak belerakni a közepébe, és úgy sütik meg, csak ez valami édesség. :)


De azért köszönöm az ötleteket; fölpontoztam ezeket is :) Ha valakinek még eszébe jut valami ide-kapcsolódóan, kérem, írja. :)

2019. dec. 7. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!