Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Élesztős leveles tésztát...

Élesztős leveles tésztát hogyan sikerülhet úgy elkészíteni, hogy ne szakadjon ki hajtogatás közben?

Figyelt kérdés
Nekem valamiért minden alkalommal kiszakadt, ma készítettem negyedik alkalommal ezt a tésztát, és most is kiszakadt sok helyen a hajtogatások során. Így aztán a nyújtófa és a deszka mindig zsíros/vajas lesz...pedig mindig ügyelek, hogy a recept arányait betartsam.

2019. dec. 16. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Talán a(nem)pihentetés lehet a hiba.

A jól kidolgozott alaptésztát amíg össze nem kevered a zsiradékkal mindenképp pihentetni kell hűtőben.

A zsiradékba keverhetsz egy kis lisztet az se árt ha hideg.

Gondolom legalább 3-4x hajtogatod.

Hajtogatások között pihentesd hűtőben legalább jó félórát.

Ha meg van az utolsó hajtogatás és mielőtt elkezdenéd nyújtani v.formázni akkor is pihentesd még egyszer.

Ha meg van a forma v.a süti alak amit akartál utána mehet a meleg lehetőleg párás helyen a kelesztés végül a sütés.

A hajtogatásnak egyébként nem csak az lényege hogy leveles legyen a tészta,persze főleg az,de akkor oszlatod el a zsiradékot is a legjobban a tésztában és akkor sütésnél nem szakad ki,de figyelj a töltelék se legyen túlzott adag benne mert sütésnél attól is kipukkadhat.

Remélem segítettem

2019. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Lényegében így csináltam, ahogy írtad, első alkalmakkor még csak 20 percekre tettem a hűtőbe pihentetni, most legutóbbi alkalommal már minden hajtogatás közben vártam kb 40 percet, vagy egy órát is. Mégis valahogy szétszakadt már a második hajtásnál (egyszer szimplán és kétszer duplán hajtom). De az is lehet, hogy maga a tésztám nem megfelelő, talán lehet hogy kevesebb lisztet kéne beleraknom... Köszönöm a segítségedet mégegyszer :)

2019. dec. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!