Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütemények tej-, és tojásmente...

Sütemények tej-, és tojásmentesen, így működőképes lehet?

Figyelt kérdés

Konkrétan: omlós tészta (mese almás) tejföl helyett frissföllel, tojás helyett chia maggal, muffin szintén chia maggal és tej helyett növényi tejjel.

Vajon ez így működik, vagy más lesz az állaga?

Ha esetleg nem jó így, valakinek helyette valami, ami bevált?



2019. dec. 22. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Én így csinálom a muffint, jól szokott sikerülni

[link]

2019. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
(bár nem ez volt a kérdés, csak gondoltam elmondom, hogy a tojást helyettesíteni se kell benne, simán ki lehet hagyni)
2019. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

A Frissfölnek olvasd el az összetevőit, allergénjeit, lehet, hogy "kamutejföl", de tejet (tejfehérjét, tejcukrot) általában tartalmaz, így se allergiásnak, se vegánnak nem kéne adni.


Ha értelmesebb válasz nem érkezik, vegán blogokon nézz szét, ők (is) szeretnek jókat enni. Kristóf receptjei pl. qrvajók szoktak lenni.


Ezt meg csak itt hagyom, hátha valaki beleszeret (tej- és tojásallergiásnak sütötte a család évekig) [link]

2019. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Aldiban lehet kapni vegán tejfölt. Dr. Oetker
2019. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az első linken (muffin) hasonló a recept az én alapreceptemhez, csak abban van egy tojás, meg víz helyett tej. Tehát akkor elvileg a tojást simán ki is hagyhatom... A növényi tej OK ezek szerint... Legalábbis ha vízzel jó...


A frissföl viszont sztornó, a receptet köszi, elteszem következő alkalomra.

Most akkor az omlós tésztára kellene még megoldás.

Tojás helyett utána olvasva, a lenmagpehely működik sütiknél. Viszont tejfól helyett nem igazán tudom, mit lehetne.

Nem vegánnak megy, tehát akár állati eredetű cucc is lehet benne. Tejfehérje nem lehet benne. Ja, meg szója sem (szójás helyettesítő cuccot már találtam)

2019. dec. 22. 22:27
 6/12 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm, de sajnos az is szója alapú. :(
2019. dec. 22. 22:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézz utána van több "mindenmentes" blog, ahol tojás-, tej-, glutén-, stb mentes recepetek vannak minden hagyományos helyetestítésére.

Amit te gondolsz, az nem feltétlen jó, mert ami látszólag "valamimentes", az nem biztos, hoyg tényleg az.

2019. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7: szétnéztem több helyen is, de almásat, ami olyasmi, mint amit keresek, csak egyet találtam. De annak a receptje meg olyan, hogy teljesen kizárt, hogy a tésztája omlós legyen. :(
2019. dec. 25. 11:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni? Mert szerintem amiket eddig próbáltam mindenmenteseket, azok tényleg jól voltak. Esetleg csak te nem gondolod, hogy olmós a tésztája, közben meg mégis az.
2019. dec. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]


Bár perpill aktualitását vesztette, mára bezárt a bolt, így extra hozzávalókat nem tudok venni. Sima liszt van itthon, igazából abból akartam valamit kihozni.

Így egyelőre az almás marad a régi, a család többi tagjának. Tojás és tejmentesen meg sütök egy halom muffint mindenféle verzióban. :)

2019. dec. 25. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!