Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 dl habtejszínem van. Milyen...

2 dl habtejszínem van. Milyen édességet csinálhatnék belőle?

Figyelt kérdés

Tehát milyen sütit vagy tortát? (Nem csak úgy kávé vagy palacsinta tetejébe szeretném nyomni.... Viszont hirtelen ami tejszínhabos eszembe jut, azokba több kell.)


Ilyen kevéske mihez pont elég szerintetek?



2020. jan. 5. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Mi van még otthon?

Amúgy 2dl folyadék egészen biztosan nem elég semmi normális méretű sutem3nybe, vagy tortába. Truffelt tudsz belőle csinálni ha van még otthon 40dkg csokid és 10 deka vajad. Ganache krémhez elég 20 deka csoki es nem kell vaj.

2020. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Van itthon sokminden, nem az a baj. És nem is akarok egy vendégseregre sütni, nem arról van szó.

Trüffel, az csak egy krémgolyó. Valami tészta azért kéne hozzá.


Biztos is, hogy vannak olyan sütik, amikhez a krémhez csak néhány deci tejszín kell, mert máskor meg azért lapozok át recepteken mert "csak 1-2-3 dl" tejszínt ír bele. Én meg általában fél vagy 1 litereset szoktam venni, és egyszerre szeretem felhasználni. Most újévről egy literesből mégis megmaradt. (Lehet picit több is 2 dl-nél). Csak most nem találtam azokat az átlapozott recepteket pechemre... :(

2020. jan. 5. 09:54
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

A truffelt lehet krémként is használni. Linzer kosárka töltve, piskóta, grízes lap....

Ebbe 240ml tejszín kell. A 40ml-t helyettesítheted tejjel. Igaz, ez nem krémes. [link]

2020. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

csokid van?

Felvered a tejszínt, fóliával bélelt formában rétegezed olvasztott csokival és fagyasztod.

2020. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Egy réteg piskóta egy réteg csokis vagy vanilia krém és a tetejére felvert tejszinhab.Vagy a krémbe is belekeverheted a felvert tejszinhabot és leszórod darált dióval, vagy cukrozatlan kakaóval, vagy ami van otthon.
2020. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2020. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb: gesztenyepüré tejszínhabbal, ha van otthon fagyasztott gesztenyepüré.
2020. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Krém: 1 tábla olvasztott csoki, 25 dkg mascarpone, 2 dl felvert tejszín

Tészta lehet piskóta, vagy sütés nélkül keksz és olvasztott vaj

Csinálhatod kis tortaformában, de akár pohárkrémnek is.

2020. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Panna cottat is csinálhatsz ha van lapzselatin otthon
2020. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
9 ezt ugrott be nekem is elsőre, vsak nem tudom mi a hantejszín. Az a palackos förmedvény, vagy igazi tejszín?
2020. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!