Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marcipánfigurákat szeretnék...

Marcipánfigurákat szeretnék készíteni kisfiam első szülinapjára. Hogyan kell készíteni ehhez a marcipánt?

Figyelt kérdés
Ill. Pár héttel előtte is megcsinálhatom?
2020. jan. 6. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Lehet venni tömbben kész marcipánt, amit csak meg kell formázni. Ha te akarod készíteni, akkor nézd meg a cukor mandula arányát, kell színező kb. ennyi. Szerintem munkás és nem éri meg, de te döntesz.
2020. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

[link]


De jóval egyszerűbb készen venni a masszát. Megcsinálhatod korábban is, de a levegőn megszárad.

2020. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Cukrászkellékben lehet kapni unidecket. Fehér színű, es semmi adalek nincs benne. Marcipán ízű. Finom.Én az első szülinapra színezeket tuti nem használnék. Fehér állapotában csináltam belőle repülőt. Csokival rajzoltam meg az ablakait. Nagyon jó lett és nem az a mű cucc.
2020. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

3!


Itt az unidec osszetetele: Összetevők: ivóvíz, cukorliszt (cukor, búzakeményítő), glükózszirup, hidrogénezett pálmaolaj, mandula aroma, színezék: titán-dioxid, tartósítószer: kálium-szorbát.


Ezzel szemben a marcipán 2, max 3 anyagból áll: eredetileg csak cukor és mandula, harmadikként a gyúrást könnyítendő vizet adhatnak hozza.

Tehát mű unidec, vagy természetes marcipán ? Hm....

2020. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Ja, a link kimaradt: [link]
2020. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Az unideck amit veszek, abban nincs színezék, sem egyéb vegyi dolog. Víz, cukorszirup, liszt, pálmazsír és mandula aroma. Persze tartósító van benne de az kb mindenben van. Szóval én ilyet hasznalok. Nem tudom mi az a titán d.de a csomagon nincs feltüntetve.
2020. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Úgy döntöttem, készén veszek marcipán masszát( vagy színeset, vagy feheret színezékkel) és abból csinálom meg a figurákat. :)
2020. jan. 8. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6!


Jaj, a mandula aroma is tiszta egészség.

"Összetevők


Deszt. víz, Etil-alkohol, Aromaanyagok, Színezék: E102 (,,a gyerekek teljesítményére és figyelmére káros hatást gyakorolhat''), E131, Étkezési sav: E330, Tartósítószer: E211, E202"

2020. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
nem mindegyik szinezek karos, sok E elnevezesu anyag pedig termeszetes. lehet amugy ceklaval, afonyaval is szinezni bar nem mindent. marcipan recept a neten is van, ha jobban bizol benne keszits hazilag (ja es van olyan piros szinezek, amit egy tetu osszerlesebol kapnak, annak is valami E a neve, szoval eleg termeszetes, ha egy rovarbol keszul :D)
2020. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden bóti "marcipán" tartósítószerrel megtunkolt, vagy műanyagízzel oltott töltelékanyag. Pénzkidobás, kamu, átverés.
2021. dec. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!