Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kókusztej helyett mit érdemes...

Kókusztej helyett mit érdemes használni?

Figyelt kérdés

Van ez a sűrű, konzerv kókusztej, aminek nem is igazán tej állaga van, hanem valami krémszerű.

Ezt mivel lehetne helyettesíteni főzéskor? Sok recept tetszik amiben ez szerepel hozzávalóként, de nagyon rosszul vagyok tőle.

Natúr joghurt esetleg? Vagy tejföl? Sűrített tej?

Mit lehetne helyette belefőzni az ételekbe?


2020. jan. 24. 09:42
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
67%, nyugi, tudomásul vettem hogy nem lesz ugyanolyan, de hidd el, engem őszintén nem zavar, ha nincs kókusz íze egy currynek vagy más sós főtt ételnek. :)
2020. jan. 24. 13:52
 22/27 anonim ***** válasza:
40%
16-os: a 9-es vagyok (elolvastam a kérdést), a válaszom a 3-asnak szólt!
2020. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
59%

Az indiai ételelben a kókusztejnek még véletlen sem CSAK sürítöanyagként van jelentösége, hanem az arra a konyhára jellemzö, kókuszos ízt adja, enélkül egyáltalán nem lesz olyan, mint amilyennek kellene.

Kérdezö: ha meg szerinted a kókusz csak édes ételekhez való, és neked ugyanolyan tejszinnel, mint a kókusztejjel, akkor tényleg mindegy, mit használsz, az ízérzékelésed hiánya miatt lényegtelen.

2020. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
54%
Ha valaki nem bír egy ételt (mert pl. rosszul lesz tőle) vagy nem szereti, akkor szerintem pont nem érdekli, hogy anélkül milyen ízű lesz majd az elkészített étel... Nekem tököm tele van az ilyenekkel, hogy pl. nem szereti a gombát senki sem a családban, de tegyünk bele gombát, mert a recept szerint kell bele és biztosan úgy lesz jó íze.... mi a francnak legyen olyan íze, ha nem szeretjük az ízét? Ez kb. ugyanaz az eset. Simán lehet helyettesíteni szerintem is tejszínnel vagy sűrített tejjel.
2020. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
56%

24!


Ne tegyen bele, ha nem szereti, de kicsit röhej úgy elkészíteni egy etelt, higy a jelleget adó dolgot kihagyja valaki. Mert hiába írta valaki azt az orbitális baromságot, higy a kokusztejnek nincs kókusz ize, bizony az van.

2020. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Én komolyan nem értem, mit nem lehet érteni azon, hogy SZERETNÉK ELKÉSZÍTENI EGY FOGÁST, DE EGY (1) HOZZÁVALÓJÁTÓL ROSSZUL VAGYOK. Szóval most akkor soha többé ne egyem az ételek többi összetevőjét se, csak mert egy (1) dolgot nem szeretnék fogyasztani.

Egyszerűen komolyan nem értem, miért lenne ez logikus, hogy többezer fogásról mondjon le valaki, mert egyetlen egy alkotóelemét nem szereti....

2020. jan. 27. 12:02
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

# 26/ Hagyd a fenébe az überokos tutimegmondót! :-DDD


És jó étvágyat a tejszínnel elkészített ételhez! :)

2020. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!