Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen ételeket szoktatok...

Justordinaryboy kérdése:

Ti milyen ételeket szoktatok készíteni hétköznapokon?

Figyelt kérdés
Idő és költséghatékony ételekre vagyok kíváncsi. Nemrég kezdtem el önállósodni, jól főzök, csak sosem tudom kigondolni mit is készíthetnék.

2020. febr. 2. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Megnézem, mi van a hűtőben, mi van a spájzban, és abból összehozok valamit. Nem recept szerint, hanem látom, mivel mi passzol.
2020. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
durumteszta barmivel.. carbonara (tojasos valtozat, mint az eredeti, vagy hetvegen csinalok egy nagyobb bolognait, rendes repas-zelleres es lefagyasztom kisebb adagokba a szoszt, vagy: tejszines teszta jo fele kolozsvarival :D ez olyan amikor mar tenyleg csak maradekbol fozok, parmezan mindig van itthon, sietos heteken 2x is elofordul hogy teszta van, akar valami azsiai gung bao vagy chow mein, ez hangulatfuggo). paradicsom es babkonzerv is mindig van itthon szinte, daralt hus is a fagyasztoban. igy egy chis bab barmikor oke. bar nem idohatekony, de nem kell mellette allni vegig. vagy valami szlt hus sutoben, akar egy jo oldalas. elvan legalabb 2 orat a sutoben de szinten nem kell mellette allni, egy kuszkusz vagy gyors salata melle koretnek 5 perc. csirkemellet is szoktam venni, muanyag dobozokba szetszedem (nagyobb kiszerelest veszek foleg ha olcsobb) zarhato muanyag dobozokba egy vagy ket adagnyit elteszek. rizs is mindig van itthon, ha kell eloveszek egy csirket es mezes mustarosan, vagy oanirban, vagy magaban, vagy fokhagymas tejbe pacolva, vagy mezes szojas gyomberes fokhagymasan kisutom, tehat valami szoszosat vagy magaban valot. a rizs melle hamar megfo, piritani felesleges, es ha felsz h nem lesznek jok az aranyok bo vizben fozd ki mint a tesztat, es szurd le. valami rakottat is szivesen csinalok, daralt husis porkolt alap, fagyasztott karfiol vagy valami mindig van (purenek is szuper), vagy egy rakott krumpli (keves tejszint szoktam koze onteni, isteni). de mar evek es rutin, bespajzolom ami elal, de nagyon keves helyem van es altalaban abbol dobok osaze valamit amit itthon talalok. vagy kreativitas vagy recepteket nezegetek. reggel melo elott egy talba beteszel egy darab csirkemellet mindjuk, mure hazaersz kiolvad, es utkozben ha esetleg tomegkozlekedsz kinezel egy receptet, esetleg ha meg kell vmi aprosag megveszed hazafele. mit fozzek tema pedig itt is sokszor volt mar tema, keress ra parra, vagy nezz meg egy ezeltendelos oldal pl teletal, vagy barmilyen menza, etterem heti menujet es ami megtetszik. en legalabbis igy szoktam, de mivel nem szeretek boltba jarni a heti egyen kivul (sporolas) azt probalom beosztani ami van, legtobbszor sikerul
2020. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

egyuszeru szosz:

[link]


ebbe mehet akar bacon, olivabogyo, kockazott kolozsvari is akar, egyeni otletek alapjan :D


de elore is legyarthatsz kajakat h csak

ell kell

venni, [link]


ezen az oldalon can pulled pork is, az is fagyaszthato elvileg bar meg nem

probaltam, igy azert megkonnyiti a hetkoznapokat. van hogy csak egy lencsesalatat vagy tojaskremet, tojassakatansl tobbet nem kivanok, esetleg virslivel vagy kenyerrel

2020. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
ha marad kenyer es kezd kiszaradni, bundas kenyer (ha sok marad, fagyasztom es piritosnak, bundasnak jo az meg). gofrit is ha sokat sutok fagyaszto, piritoban olyan lesz mint a friss
2020. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

vagy valami fozelek, tesztasalata. begyurt fasirtot is szoktunk eltenni. mig negfagy dobozon kirakva egymas melle h ne faggyon ossze, ha megfagyott mehet egy dobozba.


rantott hal vagy halrudacska (filebol). saslik, paella, tocsi, pizza. nekem azok az idokimelok amik sutoben sulnek, nem kell figyelgetni. egy pizzanal is pillanatok slatt begyurod a tesztat, ha megkelt csak szosz es feltet kell ra. toki pompos is hasonlo.

2020. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
ha marad kenyer es kezd kiszaradni, bundas kenyer (ha sok marad, fagyasztom es piritosnak, bundasnak jo az meg). gofrit is ha sokat sutok fagyaszto, piritoban olyan lesz mint a friss
2020. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tasty videokat nezegetek, ha valami ihletet szeretnek, mert magamtol maximum 5 etel jutna eszembe. A legtobb recept amit mutatnak, eleg egyszeru es nem kerul vagyonokba, es bejon ez a video formatum is, ahelyett, hogy szoveges recepteket olvasgassak.
2020. febr. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Idő és költséghatékony szerintem egy jó leves pl.tartalmas krémleves vagy egy főzelék.

Egy egyszerű tészta: tonhalas, paradicsomos, sajtos, diós, mákos stb.. Leveles tésztából is sok mindent lehet készíteni: pl. megpakolni feltéttel és mint a pizza olyan lesz sütés után.

Csirkemellből is pikk-pakk megvan egy főétel.

Nekem hónap végi mentő étel a paprikás krumpli v. tarhonyás krumpli savanyúsággal.

Amúgy pl. a street kitchenen szoktam ihletet gyűjteni, sok egyszerűbb kaja van fent.

2020. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon változó, "meginterjúvolom" kislányomat és páromat, amit szívesen megennének, azt főzök.

Pénteken pl babgulyást csináltam, palacsintát sütöttem.

Holnap derelyét meg nudlit akarok, magamnak csak spenótot, mert nem rajongok az édes kajákért.

Szerdán zúzapörköltet tervezek, hétvégén még szerintem valami vadhúst sütök, fogyjon a fagyóból.

De szerintem mindegy mikor mit főzöl, erre nincs szabály, ami jól esik.

Én lefagyasztani nem szoktam mondjuk készételt, de ha te szereted, akkor főzz többet, és nyugodtan fagyaszd le.

Vacsora amúgy ma hideg kaja lesz, mivel 1/2 3-kor mindig hazaér párom, akkor ebédelünk, így este (legalábbis én) nem kívánom a főtt ételt.

2020. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Ma aranygaluskát ettem (bolti)+ puding hozzá, holnapra is maradt, holnaputánra van egy por krumpli + mirelit fasirtot ki sütök.

Múlt hét :

Vasárnap csak pékárut ettem... Fánkok, bagett...

Szombat egy gyros tálat ettem

Péntek csütörtök kínai ananászos csirke rizzsel

Szerda : gyros

Hétfő kedd Brassói


De gyakran dobok össze valami tésztàs akármit is... Vagy valami gyorséttermes kaja...

2020. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!