Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Véres májas hurka kívül...

Véres májas hurka kívül létezik más hurka is?

Figyelt kérdés
Kaptam ismerőstől hurkát. Azt mondja véres és sima hurka. Az micsoda? Én úgy tudtam májas és véres van csak... Létezik más fajta hurka is? Olyan hogy se véres se májas?
2020. febr. 10. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Húsos hurka is létezik, bár azt még nem hallottam *sima" hurkaként emlegetni
2020. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a húsos :) nekem pont az a kedvencem.
2020. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a sima, az a május:)
2020. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a sima, az a májas:)
2020. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van tüdős hurka is.
2020. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a "rendes" hurka az, amit sokfelé rizseshurkának neveznek, ebben van a rizs mellett vér, máj, formázáskor leesö húsdarabkák, zsíros részek megabálva, összedarálva és úgy töltve.
2020. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
A fentieken kívül kenyeres hurka, amiben kenyér kockák is vannak.
2020. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A "hurkakolbász" egy nagyon sokrétű étel, tájegységenként eltér. Van aki nem rakja bele a tüdőt, más igen. Van aki Tesz bele kenyeret. Korábban a hurkát és a kolbászt nem különböztették meg, ezért lehet néha még hallani a hurkakolbász kifejezést. Ennek is volt persze több fajtája. Nálunk az öregek gyakran még mindig "husoskolbásznak" hívják a füstöltkolbászt.


A mai napra már csak a véres és a májas hurka maradt különösebben elterjedt, de attól még sok változatban készíthető. Úgyhogy azt, hogy milyen a sima hurka, inkább az ismerősödtől kéne megkérdezni.

2020. febr. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!