Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olcsó, de egészséges...

Milyen olcsó, de egészséges kaják vannak?

Figyelt kérdés
Tavaly lettem koleszos, és mostanra elég rossz anyagi helyzetbe kerültem. Eddig se jutott sok pénz étkezésre, de mostantól havi kb. 5-6 ezer Forintból kell elélnem, legalább még 1,5 évig. Milyen kaják vannak amik kijönnek ennyiből? A menzakoszt túl drága, főzésre nem sok lehetőségem van (egy mikró van a szobában, de ha akarnék tudnék egy főzőlapot szerezni). 110kg vagyok, de nem igénylek sok kaját (tavaly nyáron napi 14 órában melóztam, vagy 1 tányér kaját vagy 2 szendvicset ettem meg és nem fogytam le egy kilót se). Jelenleg szendvicsen élek, kenyérre és a legolcsóbb szalámira pont van elég pénzem, csak már kezdem megunni. Kellene valami alternatíva, örülnék neki ha változatos is lenne.

2020. febr. 16. 00:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Alma
2020. febr. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
inkabbb vallalj valahol munkat, amibol rendesen vehetsz kajat mert e durva. azert ha nem akarsz mindenfele betegseget par 10 ev mulva, ne kenyeren es felvagotton elj. sok friss gyumolcs, zoldseg, reggelire uzsora mondjuk zabkasat milliofelekepp el lehet kesziteni, ebedre rizs, bulgur, friss salatak sovany husokkal. napkozben gyumolvs de egy normalis ezkezeshez nem eleg havi 5-6 ezer
2020. febr. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Ennyiből nem lehet kihozni egy havi kaját
2020. febr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
75%

Szerintem biztos igényelhetsz szoctámot, az azért segít.

De a zabkása is olcsó, de nem ez az 1 adagos instant, hanem pl a finomszemű 0,5 kg olyan 300ft szórsz rá egy kis fahéjat öntesz rá vizet és adsz hozzá kis cukrot és be a mikróba. Ha van valami gyümölcsöd azzal dúsíthatod.

Egy paradicsomos tészta sem valami drága. Grízes tészta. Zöldség leves. Krumplipüré kis sült csirkemellel. Reggelire akár valami zabkeksz is jó lehet. Csak az a baj, hogy 5-6 ezer forint egy hónapra iszonyú kevés.

2020. febr. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
67%
Ja meg esetleg ha veszel pl babot és hagymás bab. Vagy ha különféle magvakat csíráztatsz a csíra egészséges pl a szendvicsedet kiegészítheted vele. De ezek ugye macerásak.
2020. febr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Az olcsó és az egészséges ellentétes fogalmak.
2020. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a dolgot engedd el, másfél évig ennyi pénzből nem lehet megélni.
2020. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

"Jelenleg szendvicsen élek, kenyérre és a legolcsóbb szalámira pont van elég pénzem"

Dehogy van pénzed szalámira, ez napi 3 étkezéssel shámolva 66 ft/étkezés.

Ebbe 2 üres zsemle fér bele, semmiféle legolcsóbb szalámi nem.

2020. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
A hüvelyesek is viszonylag olcsók, és keverheted rizzsel. Sárgaborsós rizs, babos rizs... A hüvelyesekben ráadásul sok a fehérje, és ha gabonával (rizzsel vagy búzával) együtt eszed, akkor úgy komplett fehérjének számít, minden szükséges aminosav benne van. (Ha csak gabonát vagy csak hüvelyest eszel, akkor az nem komplett és emiatt rosszabb a hasznosulása.)
2020. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Otthon termesztett növények.
2020. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!