Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Levesben fött maradék zöldsége...

Levesben fött maradék zöldségekböl mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég sok fött zöldség maradt, leves nem. Kidobni kár lenne, viszont nem tudom, mit lehet belöle csinálni vadason és zöldségkroketten kivül - ezek nemrég voltak, most nem szeretém ezeket újra.

Minden tippet elöre is köszönök



#maradék #fött zöldség
2020. febr. 25. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Kockázd fel apróra és főzd össze rizzsel, vagy bulgurral.

Én ezt szoktam csinálni köretként, nem csak kényszerből.

Olyankor a rizst (bulgurt) is húslevessel öntöm fel, bele a zöldség. Ha nincs már leved, leveskocka is megteszi, vagy a sima víz. Így köretnek is finom, de kis sajttal-tejföllel önálló étel, ha egy kis hússal csinálsz hozzá valamilyen feltétet, sült, rántott vagy ragú, kifejezetten komplett főétel.

2020. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 25. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Francia salátát szoktam készíteni, ha megmarad a leveszöldség, kiegészítem apróra vágott almával és csemege uborkával, majd összekeverem tartármártással.

Mi szeretjük, pirítóssal, meg pár darab főtt tojással finom vacsora kerekedik belőle.

2020. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Zöldségkrémlevest esetleg.
2020. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Vadas mártást!
2020. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Zöldségfasírtot akartam írni, de az majdnem zöldségkrokett, szóval az kilőve.

Sok jó ötlet elhangzott, de lehet belőle csinálni pl vega lasagne-t is.

Egy kis tejszínes, hígabb bechamellel összekevered, berétegezed lasagne tésztával, tetejére is mehet zöldséges szósz, ne száradjon ki a tészta, plusz egy kis sajt, és összesütöd.


A tésztát szárazon rétegeld közé, sütés közben begőzölődik, megdagad (erre számíts a rétegezésnél)

felszívja a fölös folyadékot, és szépen megpuhul.

Sütés után pihentesd, mielőtt felvágod.


Az elkészítési idő nem kevés, viszont kevés munka van vele.

2020. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb ötleteket, a lasagnes kifejezetten érdekes, erröl még nem hallottam.
2020. febr. 25. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:
De jó lenne egy kis zöldség
2020. okt. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!