Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen étel a rakott cékla,...

Milyen étel a rakott cékla, pl. a rakott burgonyához hasonlítva?

Figyelt kérdés

Eddig még csak a boltban beszerezhető üveges ecetes cékla szeleteket kóstoltam, mint savanyúságot.

Úgy tapasztaltam, hogy édeskés íze van.


Nyers céklagumókból szeretném elkészíteni az alábbi ételt, és érdekelne -ha valaki ismeri a receptet vagy evett hasonlót-, milyen végeredményre, milyen ízekre lehet számítani.


[link]



A család szereti a rakott burgonyát, amit sok tojással, darált füstölt kolbásszal és felkarikázott virslivel dúsítva szoktuk elkészíteni. Ez bevált, szeretjük.


A linkelt recept hasonlónak tűnik, de még nem ettünk ilyen cékla ételt.

Mire számíthatunk?

Mire kell figyelni az elkészítésnél?


Milyen más ételeket lehet készíteni 8-10 közepes céklagumóból?

Tudom, hogy számos recept van a neten, de azokat ugye nem lehet előzetesen megkóstolni. :)

Szóval érdekelne véleményetek, tapasztalataitok.



#céklaétel #rakott cékla #céklaételek fűszerezése
2020. ápr. 2. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a főtt cékla nemcsak édes, hanem van egy jellegzetes, földes íze is.

Ez a savanyúságban nem annyira jön ki, az ecet-cukor miatt. De szerintem ebben az ételben kijönne. Nekem nem szimpatikus, szerintem én nem enném ezt meg, de látatlanba ki tudja...

Ennyi céklából én inkább savanyúságot csinálnék esetleg egy részéből céklás brownie-t.

2020. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fog hasonlítani a rakott krumplihoz.

Valóban, az ecetes cékla gyakorlatilag nem is hasonlít a sima, sült/főtt céklához.


Egyébként én a helyedben a cékla bevezetését a családi menübe ezzel a recepttel kezdeném, ami önálló köret, vagy alternatív kiegészítés, én imádom. Egyszerre egy egész tepsi céklát szoktam megsütni héjában, ha már bekapcsolom a sütőt, hámozás után fagyasztom. Felszeletelve felvágott helyett eszem.


No, de a recept Jamie Oliver tollából fakad, rém egyszerű, ízletes:

[link]


Lehet rá joghurtos öntetet is készíteni, másnapra csodásan összeérnek az ízek.

2020. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a szendvicsre itt egy nagyon jó recept:

[link]

2020. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát Kedves Kérdező, a rakott cékla ügyében sajnos nem tudok tanácsot adni (ugyanis most hallottam életemben először róla) viszont tudom hogy milyen a sült cékla íze, mivel ettem már sóban sült céklát.


A sült cékla íze meglehetősen édes, kissé földes aromájú, - tehát egy teljesen más ízélmény várható, mint a rakott krumpli esetében. Jó hír viszont az, hogy ez az aroma nem domináns és szinte bármilyen fűszerezés képes jelentősen csökkenteni. Jól passzol hozzá a hagyma, fokhagyma, bors, kakukkfű. Viszont a cékla nyersen rendkívül hosszú sütési időt igényel, ezért okvetlenül szükséges annak az előfőzése - akár a krumplinál. Viszont a burgonyával ellentétben a cékla jóval könnyebben emészthető.


(A rakott céklát egyébként is nyers céklából kell elkészíteni, ugyanis nem volna igazán optimális az ecetes cékla hozzá.)

2020. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


"A rakott céklát egyébként is nyers céklából kell elkészíteni, ugyanis ...."


Szerintem írtam, hogy "Nyers céklagumókból szeretném elkészíteni ...", de lehet, hogy félreérthető voltam.

Csak azért említettem az ecetes céklát, mert eddig csak olyat ettem, és összehasonlításként csak annak az ízét tudom. :)

2020. ápr. 2. 13:18
 6/7 Béla211 ***** válasza:
100%

Én szoktam sült zöldségek közé is rakni mindig meg kell főzni előtte mielőtt sütjük különben kemény marad. Ha sós vízben teszed és abban főzöd meg elvesszi azt a földes ízét. Bár nem mindegyik céklanak van nyersen sem földes íze.

Még szoktam belőle krém levest csinálni egy kis ecetes tormával.

Meg salátát lereszelem nagy lyukú reszelőn a céklát sózom oreganot teszek hozzá. Pirított diót és tetszés szerint görögjoghurtott.

Eddig ez minden kinek ízlett. Ilyen rakott kumpris dolgot még nem próbáltam de az biztos hogy kissé edeskesebb lesz.

És jót tesz a céklanak a savanyú íz. Viszonylag sok tejfölt raknék hozzá.

Még szoktam

2020. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

# 5

"Szerintem írtam, hogy "Nyers céklagumókból szeretném elkészíteni ...", de lehet, hogy félreérthető voltam."


4-es vagyok.


Ha mondjuk a cékla friss és zsenge, akkor valóban nem érdemes előfőzni, ebben az esetben előfőzés nélkül is felhasználható.

2020. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!