Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyeret lehet 180 fokon sütni?

Kenyeret lehet 180 fokon sütni?

Figyelt kérdés
Minden receptben azt látom, hogy 200+ (230-240) fokra vannak megadva a sütési idők, de a mi sütőnk csak 180 fokra tud felmelegedni és nincs légkeverés. Van esély arra, hogy kisüljön a kenyér? Pl. ha hosszabb ideig sütöm?

2020. ápr. 13. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

kisül, de nem lesz olyan, mint ahogy várnád....


Kell a kenyérnek az első "hősokk".

2020. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Kovásszal vagy élesztővel készíted?

Én 220-200 fokon szoktam sütni.

Próbáld meg hogy egy öntöttvas lábosba teszed bele, amit a sütővel együtt felforrósítasz. Vigyázz, meg ne égesd magad!

Az öntött vasnak köszönhetően hasonló hősugárzásnak lesz kitéve a kenyér, mintha kemencében sütnéd.

Első 20 percben fedő alatt készüljön, majd 20-30 percig anélkül, hogy ropogós legyen.


Ha esetleg nem válna be, jó áron lehet kapni kenyérsütőket, amik nem foglalnak túl nagy helyet.


Sok sikert! :)

2020. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van kenyérsütőnk, csak utálom a héját a kenyérnek, ha abban sül, úgyhogy max. dagasztásra használom. Öntöttvas cucc ebben a lakásban nincs, de egy magas vastag jénaiban sütöttem fedés nélkül és tök jó lett 180 fokon is. Érdekesség, hogy ezt megismételtem úgy, hogy betettem egy tál vizet a sütő aljába, emiatt nem melegedett 150-160 fok fölé, de még jobb lett a kenyér. Most egy teljes kiőrlésű lisztkeveréket használtam, amiben eleve volt kovász is és élesztő is. A nyers kovásszal nem voltak jó tapasztalataim az elmúlt években, mert nem sütök annyiszor kenyeret, hogy kihasználjam és az csak gyarapodik egyre. :)
2020. ápr. 20. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!