Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tzatzikiről kérdezhetek?

Tzatzikiről kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Az uborkát meg kell pucolni?

A magját ki kell dobni vagy mehet bele?

A kislyukú (sajt) vagy a nagylyukú (káposzta) reszelőn kell lereszelni?



2020. ápr. 17. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Én szeletelőn szoktam hélyastól leszeletelni, magostól, mindenestől. Minden zöldség és gyümölcs a héjban és közvetlenül a héj alatt tartalmazza a vitaminokat. Ha megpucolod, a vitamintól is megszabadítod.

Miután leszeletelted, ki kell nyomkodni belőle a vizet, mert túl híg lesz a saláta.

2020. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
TZATZIKI, nem ubisali
2020. ápr. 17. 08:20
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Reszelni a nagyobb lyukon kell, a kicsivel csak pép lesz belőle.


Kicsit be kell sózni és megvárni, míg levet ereszt, utána ki kell nyomkodni.


Itt van pár jó recept hozzá, de ez is olyan kaja, amit 1000 féleképp készítenek.

[link]


[link]


[link]

2020. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

A többi kérdésre pedig nincs általános válasz.

Van aki nem pucolja meg, van aki igen. Sőt, olyan recept is van, ahol azt ajánlják, hogy félig pucold meg, így lesz benne sötétebb zöld, de nem túlnyomórészt. Kinek mi.


A magokat is benne lehet hagyni, de lehet anélkül is csinálni. Sőt van mag nélküli uborka is, igaz itt Magyarországon én még nem láttam, de angol nyelvű recepteknél gyakori, hogy az van megadva.


Azt javaslom, hogy próbálgasd, neked milyen íz, szín, állag jön be neked.

2020. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Kígyóuborkából csinálom, mindent rajta- és benne hagyok! Héját-magját.

A nagylyukú reszelőn reszelem le (ferdén tartva az uborkát, hogy hosszabb szálak legyenek). Jól besózom, kb. 20 perc múlva kinyomkodom. A joghurtos szósz: görög joghurt kell hozzá (10% zsírtartalom). Ha nincs, akkor fele joghurt-fele tejföl pótolhatja. Egy átlagos kígyóuborkához legalább 3 dl-t használok. EGy-ként gerezd fokhagymát nyomok bele, és jó sok friss kaprot. Ebbe keverem bele a kinyomkodott uborkát. LEgjobb, ha pár órát állni hagyod hűtőben, hogy jól összeérjenek az ízek.

2020. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Kígyóubiból érdemes, nem olyan erőteljes a héja és a magok, úgyhogy azt mindenestől le lehet reszelni.


Hogy kicsi, vagy nagy lyukú, az mindegy, Görögországban se egyforma.

A lényeg, hogy éles legyen a reszelő (inkább kis lyukú szokott lenni egyébként)

mert ha nem éles, csak roncsolod.

Ezért pl az is fontos, hogy a reszelőn ne ide-oda húzogasd, mert visszafelé húzva nem reszelődik, viszont hatékonyan roncsolódik a felülete.

Mindig csak tolni, visszafelé pedig ne érjen a reszelőhöz az uborka.

Utána jól le kell csöpögtetni, egy szűrőbe téve.

Sőt, ha nem "vágható" keménységű a joghurt (igen, görögöknél, törököknél ez alap minőség) akkor ha igazán jó minőséget akarsz, akkor még a joghurtot is le lehet csepegtetni, egy konyharuhában felakasztva.

(Bár ezt inkább nagyobb adagnál érdemes megcsinálni, pl étteremben)

Mindezt azért, hogy ne legyen híg a saláta.

A tzatziki ugyanis minden további nélkül nevezhető salátának.

2020. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

1)

A kígyóuborkát nem kell pucolni (még salátához sem)

2)

Tzatzikihez káposztareszelőt használj, ha már reszeled, természetesen magostól.


Mondjuk én soha nem reszelem, hanem apróra vagdosom, de ez egyéni dolog.

2020. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb lyukú reszelővel csinálom és nem sózom be. Pár perc elteltével só nélkül is levet enged.
2020. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
40%

Én az egész ubit felhasználom, és szép vékony szeletekre vágom. (Nem szoktam reszelni)

Ki sem nyomkodom. Úgy ahogy van megy a mártásba.

2020. ápr. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
idehaza így készül: kígyóubit jól megmossuk, és csak azt vágjuk le a héjból, ami esetleg heges vagy hibás rész. nem pucoljuk meg általában, de meg is lehet igazából. a nagyobb lyukú sajtreszelőn reszeljük, ha kész, lesózzuk kicsit, és hagyjuk állni kb. 20 percig, hogy a víz a só hatására kimenjen az ubiból. utána elkészítjük a tejfölös cuccot hozzá és összekeverjük. ehhez majd' 1 gerezd fokhagyma, só, bors, esetleg petrezselyemzöld kerül még a tálba, kicsit állni hagyjuk a frigóban, és betoljuk az egészet.
2020. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!