Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet még Magyarországon...

Lehet még Magyarországon kenyérlisztet kapni?

Figyelt kérdés

Igyekszem betartani a karantén szabályokat, de azért eljutottam már többféle boltba is. Fehér sima liszt van bőven mindenhol, de kenyérliszt, teljes kiörléső, tönköly vagy rozsliszt sehol. Tényleg ennyire rájött mindenkire az otthon süthetnék?

Lesz még liszt a következő aratás előtt a boltokban?



2020. ápr. 21. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

"Tényleg ennyire rájött mindenkire az otthon süthetnék?"


Én arra leszek kiváncsi, hogy abból a sok felvásárolt lisztből mennyi fog a szemétben kikötni. Kétlem, hogy aki eddig nem vezetett háztartást, nem főzött majd pont most fog kenyeret sütni.

2020. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Kedves Kérdező, mi a különbség a te megfogalmazásodban a kenyérliszt és a sima fehér liszt között? Kíváncsivá tettél.
2020. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én heti 5-6 kg lisztet elsütök most, régen egy évre elég volt egy kiló. Nem csak kenyér liszt nincs, jobb minőségű semmilyen lisztet is egyre kevésbé lehet kapni. Megjelentek szlovák lisztek viszont, ezekből amit próbáltam, egész jó minőségűek.
2020. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Más beltartalmi, minőségi kategória, ahogy a rétes liszt is más.
2020. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk egy kartonnal kb. 2hete, egy vagy két csomag fogyott el, de kétnaponta sütöttem palacsintát és volt 3 kísérleti kenyér is. :D

Nagy áruházba nézd, amúgy az ipari kenyér az finomlisztből készül. ;)

2020. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Aki nem tudná

BL 55: búzafinomliszt - sima liszt

BL 80: fehér búzakenyérliszt

BL 112: félfehér búzakenyérliszt

BFF 55: búzarétesliszt,

BD: étkezési búzadara

DL: durum simaliszt

GL 200: Graham búzaliszt, megközelítőleg teljes kiőrlésű, annál finomabb őrlésű

TBL 70: fehér tönköly(búza)liszt

TBL 300: teljes kiőrlésű tönköly(búza)liszt

RL 60: fehér rozsliszt (rozsláng)

RL 90: sötét rozsliszt

RL 190: teljes kiőrlésű rozsliszt


amúgy meglepődnétek mennyi ismerősöm sütöget otthon kovászos kenyeret a facebook posztok szerint, pasik főként

2020. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Béla211 ***** válasza:
100%

Amelyik boltba mi jártunk nincsen kenyerliszt és finomliszten kívül nem lehet nagyon mást kapni. Még a táblákat is leszedték. Én arra gondolok hogy emiatt nem is igen lesz más csak finom liszt egy darabig. Mivel hiány volt finom lisztból ezért szerintem a malmok csak búzafinom lisztet csinálnak.

Ezt nem mondtak sehol ez csak az én véleményem.

2020. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Nálunk van egy kisbolt, inkább háztartási, 100 ft-os keresztmetszet és agyam eldobtam, de nagyon jól felszerelkezett liszt terén.
2020. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pár napja az auchanban már láttam mindenfélét, de előtte tényleg csak a bl55-ös volt sokáig, még rétes se, nemhogy rozs, kenyér vagy teljes kiőrlésű. Esetleg ha van a környékeden "lisztesbolt", valamelyik malomnak mintaboltja, akkor ott jó eséllyel lehet kapni. Nem a legminőségibb, de én pl. Budapesten az első pesti malom bécsi úti boltjában láttam mindenfélét, ilyen helyeken nem is feltétlenül rámolják le azok az emberek, akik nagybevásárlást tartanak egy hipermarketben.
2020. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!