Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit szokott reggelizni? A...

Ki mit szokott reggelizni? A tojás-szalonna reggeli tényleg nem divat Magyarországon?

Figyelt kérdés

2017. febr. 4. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sokan esznek olyasmit reggelire. Én pont nem.


Általában tk kenyérből pirítóst, avokádót, uborkát, paradicsomot, salátát, sajtokat eszek. Néha zabkását növényi tejjel, vagy gyümölcs-chia shake-et vagy smoothie-t.

2017. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Elég változó, hogy mit reggelizem, erősen függ a reggel jellegétől is (pl. hajnali munkába indulás előtt vs. vasárnap, ráérős délelőtt során).

De kb. ezek közül szoktam valamit: szendvics, melegszendvics, müzli tejjel, kalács vajjal / lekvárral / kakaóval, pirítós magában / vajjal / lekvárral / nutellával / teával, péksütemény (pl. kakaóscsiga, túrós táska), tojásrántotta, tükörtojás...

2017. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez szerintem nem divat kérdése. Szokás, ízlés, fizikum is befolyásolja, hogy ki milyen gazdag, vagy egyszerűbb reggelit fogyaszt.

Míg anno panelban laktam, már reggel 6 órakor jött a szellőzőn keresztül a hagymás-szalonnás rántotta illata, meg a lépcsőházban is terjengett.

Nincs ezzel semmi baj, aki bírja reggel az ilyen nehéz kaját, de én valahogy nem kívántam még szagolni sem.

A magam részéről beérem egy magvas zsemlével, amihez natúr joghurtot, kefírt, vagy egy pohár tejet eszem/iszom.

A cég előtt szokott állni reggel egy mozgóárus pék, isteni friss pékáruval, nagy a csábítás... :)

Egyszer kértem a magvas zsemlémet, mire a fickó azt mondta "sajnos elfogyott, csak ez a korpás biszbasz van"

Jó, kösz, akkor kérek egy korpás biszbaszt. Páran álltak még a sorban a kollegák közül, hótra röhögték magukat, és sokáig cukkoltak vele.Jó napunk volta aznap :D

2017. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy hétvége vagy hétköznap.

Hétköznap valamilyen péksüti,túrórudi.

Hétvégén tükörtojás, hagymás szalonnás rántotta, szalonnás sült krumpli, szalonna almával vagy paradicsommal,melegszendvics,bundáskenyér,piritós kenyér,lekváros kenyér,mézes kenyér,zabkása

2017. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Hogyne lenne divat.


Ha itthon vagyok (kamionos vagyok) hétvégén szinte mindig sült sonka, szalonna, tojás a menü, sokszor még hozzá sült krumpli, sült gombafejek, sült paprika vagy ami még eszembe jut vagy van éppen a hűtőben. Afféle english breakfast - szerűt is szoktam csinálni néha.


Vagy hosszában felvágok egy nagy ciabattát, megkenem két - három háromszögletű sajttal, megsütök kb. fél kiló húsból szeleteket, ráteszem, plusz savanyú, zöldségek, hagyma karikára vágva rá. Ez már egy derekas szendvics, előtte egy kupica pálinka, hozzá két - három sör. Így már ki lehet bírni ebédig.

2017. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én rántottát, tükörtojást, kalácst, zöldségeket, műzlit tejjel, kakaót, pástétomot, tejbegrízet, vajas, margarinos, mézes, ízes kenyeret, szalonnát, sonkát vagy más felvágottat, bécsi szeletet, sajtot, túrót, bundáskenyeret, kolbászt szoktam enni. Persze nem mind egy nap.
2017. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, amiatt tetted fel a kerdest, hogy sokan azt irjak, hogy a peksuti ures szenhidrat, meg egyel tukortojast spargaval, tk kenyerrel stb. En is probalok egeszsegesen elni, de amit nehanyab csinalnak, az mar beteges. En egyszer kiprobaltam a zabkasat, nem kerek belole tobbet. Tk kenyer helyett feher kenyeret eszem, de nem egy kilot, hanem 4 szeletet egy nap. A reggelim pedig attol fugg, megyunk ehaza kenyeret venni vagy nem. Mi egy falu es egy varos kozott lakunk es a faluba szoktunk jarni kenyerert. Olyan finom peksutijei vannak, ma ettem egy turos batyut, anyam, mint a hazi, jol teletomve turoval. Plusz lattam olyan sutiket is, amik mas peksegekben nincsenek. Ha nem megyunk kenyerert, akkor szendvicseket szoktam enni pl tojasos melegszendvics, sajtos-szalamis bundaskenyer, tojasos-baconos zsemle, hotdog szendvics, hidegszendvics, hagymas-szalonnas tojasrantotta paradicsommal, korozottes kenyer kalifornia paprikaval stb
2017. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Amit az előző ír, azzal semmi bajom, de van, aki szereti a zabkását és a tk kenyeret, mert igencsak ízlik neki, ez még nem jelenti azt, hogy ne sütiken s fehér rizsen élne több, mint félig :)

De van, akinek nem jó a sok gyors szénhidrát.

S van, akinek tökmindegy a kenyér színe és rosttartalma, így se, úgy se jó neki.


Én sosem reggelizem, de a szalonnás tojás az teljesen korrekt, legalábbis jó minőségű szalonnával (a megfelelő tartást értem alatta, szerintem számít, bár nekem kb. mindegy, nem eszem ilyesmit).


Ebédre eszem rántottát, de szalonna nélkül. Szálkásítok s erre nekem kiváló, laktató, tápanyagdús, finom étel. Az egyik kedvencem.

2017. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Amíg a paleó volt a divat, addig szinte ez volt a kötelező. Most a vegánság, így nyilván nem.


Az átlag meg leginkább semmit nem eszik, ugyanis híres nemzet vagyunk a reggeli elhagyásáról és az esti bezabálásról.

2017. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint utolsó írta, reggelire, ebédre semmi, helyette egy éjszakai, mindent be kajálás van nálam.
2017. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!