Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet bajom ilyen formában...

Lehet bajom ilyen formában nyers tojástól?

Figyelt kérdés
Nemrég sütöttem egy sütit és megkóstoltam a nyers tésztáját. Annyira finom volt nyersen, hogy gondoltam, ezt egyszer még elkészítem úgy, hogy direkt nyersen eszem meg :D Csak van benne tojás. Persze nem tépeire való mennyiség lenne így, hanem mondjuk egy bögrényi.
2020. máj. 29. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy
2020. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs baja a tojásnak, akkor nem. Van olyan desszert is (pl. tiramisu), aminek a krémjében nyers tojás van és azt is nyugodtan lehet enni.

Ha nem eszed meg egyben, akkor mindenképp tedd hűtőbe.

2020. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajod a nyers tojastol


https://www.youtube.com/watch?v=qCzNWvDG7tA


Rocky Balboa is nyomta! :)

2020. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha aggódsz, vízgőz felett kicsit hőkezeld, én tiramisu készítésnél is úgy szoktam.
2020. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában semmi, ritkán szalmonella lehet a vége
2020. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
A majonézt is megeszed nem? Pedig az is nyers tojásból készül.
2020. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha friss a tojás és felhasználás előtt megmosod és nem szalmonellás, akkor nem lesz bajod tőle, a lisztben nagyobb a rizikó, sok lisztben van E. coli


De ha minden oké az alapanyagokkal, akkor csak egy gyomorrontásod lesz egy teljes bögre nyers tésztától

2020. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!