Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megéri ilyen retro sütőformát...

Megéri ilyen retro sütőformát beszereznem vagy beleragad a tészta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretek sütni-főzni és szoktam a konyhába mindig valamilyen új tálat, edényt venni, de a mostanival, amiket kinéztem, gondban vagyok. Retro kis sütőformák, lehet bennük kuglófot, tortát, őzgerinc formájú sütit, ezért nagyon szeretném megvenni, már találtam is, de attól tartok az anyaga miatt beleragad, beleég a tészta. Kérem, akinek van ilyen és ismeri ezeket a kis eszközöket írjon véleményt (akár használati tanácsokat is). Nem akarok feleslegesen pénzt kidobni, de még nem használtam ilyen formákat.


Ez az a sütőforma szett:

[link]



2020. jún. 5. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ragad bele, ha kivajazod, vagy ha befújod olajspray-vel
2020. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Hát én inkább vennék ugyanilyen formákat, de tapadásgátló kivitelben.


Szerintem az sem sokkal drágább, és sokkal könnyebb belőle kivenni a sütiket.

2020. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ragaszkodsz hozzá (nekem mindegyik van), akkor annyi a lényege, hogy ki kell zsírozni-vajazni-olajozni elég vastagon, attól függően, mit sütsz benne, mielőtt beleöntöd a tésztát. Őzgerincsütőben és példul egyben sült fasírtot is szoktam sütni. A lényeg, hogy több zsiradékot igényelnek ezek a retró sütőformák.
2020. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok zsiradék kell bele, meg süti esetén vajas lisztes rétegek.

Ha le is ég (megeshet) áztatással könnyen lejön, lehet vegyszerrel is súrolni.

2020. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen őzgerincben sütöm a püspökkenyeret, még soha nem ragadt bele. A többit nem ismerem.
2020. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyibe kerülnek, de teflonosat is lehet kapni egész olcsón. Pl


[link]

2020. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!