Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valami hátránya a fagyaszt...

Van valami hátránya a fagyasztott zöldségeknek?

Figyelt kérdés

90%-ban fagyasztott zöldségeket veszünk, mert messze lakunk a bolttól és tesco bevásárlás jön hozzánk... Friss zöldséget nem sokat veszünk, mert rendszerint ránkrohad, ha nem használjuk fel azonnal...Minőségileg nagyon rosszak?


A répát azt frissen veszem és én fagyasztom le...


2020. jún. 11. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Általában véve nincs, szezonban azért érdemesebb a frisset venni, állagra más, roppanósabb, aromásabb. Érdemes utánaolvasni a fagyasztási technikának, Amit még megemlítenék, hogy fagyasztott zöldséget nem tudsz nyersen fogyasztani, ami azért elég hátrány, főleg most szezonban :)
2020. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Nincs semmi gond a fagyasztott zoldsegekkel. Tevhit hogy lenne. Olvastam mar tanulmanyt errol es semmi negativum. Toth gabor elelmiszeripari mernok is beszelt errol pont par napja.


Megtartjak a tapanyagtartalmukat. Ami karos az a magas homersegleten fozes.

2020. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát a tévhit az egy kicsit erős megfogalmazás! Sajnos nem vagy elég tájékozott!

Ugyanis ha nem hőkezeled, tehát nem főzöd, vagy sütöd meg, csak egy kis zöldsalátát készítenél nyersen belőle, vagy turmixolnád mikor kiolvad, akkor igenis veszélyben vagy. Nem lehet tudni ugyanis, hogy mennyire alaposan voltak megmosva, megtisztítva, mielőtt felaprították és lefagyasztották őket. Az elmúlt években a fagyasztott zöldségeken lévő Listeria monocytogenes baktérium miatt több százan betegedtek meg, és 9 ember liszteriózisban meg is halt a nyers fagyasztott zöldség fogyasztása következtében.

Sajnos a vásárlók többsége csak a fagyasztott zöldségen lévő fotót nézi meg. Vásárláskor is és a feldolgozás során is. És sem a gyártó tájékoztatását, ajánlását, sem a figyelmeztetéseit nem olvassa el. A termékek többségén szerepel ugyanis, hogy hőkezelést igényel. De ebben a rohanó mai világban a magukat túl okosnak képzelő emberek nagyívben tojnak erre, vagy el sem olvassák. Egyesek elég nagy árat fizettek a beképzeltségükért, vagy a hanyagságukért.


[link]

2020. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En a tapertekekrol irtam.

Amit meg irtal az kretenseg. Jossz itt a Listeria monocytogenes baktériummal amivel lehet sosem talalkozol...mikor a zoldeegek szetvannak permetezve..;D na mindegy.

2020. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"En a tapertekekrol irtam."

Miért? A kérdező a tápértékéről kérdezett? Én úgy olvasom a hátrányairól kérdezett nem a tápértékéről. A #3-as meg a hátrányairól írt. Ennyike.

"szetvannak permetezve."

Na ja. Permetezve vannak növényeket károsító gombák ellen gombaölőszerrel. És rovarölőszerrel, hogy ne tetvesedjenek például. De baktériumok ellen szerinted vannak permetezve? Mondj egyetlen permetszert, ami kinyírja szerinted a bacikat!

2020. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!