Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzöl vacsorára?

Mit főzöl vacsorára?

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 18:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
83%

Annak, aki kérte a koreai kimchis sült rizs receptjét :)

Hozzávalók:

Főtt rizs (én előző nap főzöm meg, egy pohárnyi száraz rizsből, aztán egy éjszakát áll a hűtőben - így finomabb, de frissből is lehet, ha le van hűtve)

Kb 120 gramm összevágott kimchi - én ezt ázsiai boltban veszem üvegben, de csinálni is lehet otthon

1/4 pohár kimchi lé

1 evőkanál chili paszta (gochujang) - ezt is ázsiai boltban veszem

1-2 evőkanál szójaszósz

egy kevés szezámolaj

1-2 zöldhagyma felaprítva

1.k evőkanál olaj

Én garnélával szoktam csinálni, de ha van pl. előző napról megmaradt sült csirke vagy egyéb hús, az is tökéletes vele, ill. hús nélkül is teljesen jó.


Először fogom a kimchi levét, a gochujangot és a szójaszószt és alaposan összekeverem, félretesztem.

Felhevítem a wokban az olajat, beledobom a kimchidarabokat és kb. 1 percre rá a garnélát és a zöldhagymát. Amikor a garnéla kifehéredik, hozzáadom a rizst, meglocsolom egy pici szezámolajjal, hozzáadom a kimchis-gochujangos-szójaszószos keveréret, alaposan elkeverem és pár percig nagy lángon pirítom, megkeverem, megpirítom a másik oldalát is stb. Ha kész, a tetjére szoktam egy tükörtojást is tenni, iszonyat laktató, jó csípős, mi nagyon szeretjük.

2020. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
48%
Köszönjük a receptet!!
2020. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!