Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Receptcsere? :D Lehet édes,...

Receptcsere? :D Lehet édes, sós, desszert, főétel, ital, stb.

Figyelt kérdés
Szeretek sütni/főzni, de ideje lenne egy kicsit újítani, s erre nincs is jobb alkalom, mint most rögtön belevágni.

2020. jún. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Zöldséges Mac and cheese?

Ha nem ismered megírom privátban.

2020. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csirkemell "steakként" készítve.


Pác: olívaolaj, só bors, fokhagyma és vöröshagymakrém (én azt használok hozzá), pár csepp citromlé, egy leheletnyi borsmenta, cayennebors. Ízlés szerint mehet bele oregano, kakukkfű, petrezselyem stb.

A pácban célszerű egy éjszakát hagyni.


A sütés:

Ajánlott kivenni sütés előtt pár órával, hogy ne hidegen tegyük serpenyőbe.


Kevés olívaolajon minden oldalát átsütjük, nem csak kifehéredésig, hanem szép aranybarnára. Kb 1-2 perc serpenyőtől, tűzhelytől és a hús vastagságától függően.

Ezután hagyni szoktam 10-15 percet. Addig bekapcsolom a sütőt stb.

Hőmérővel sütés közben ellenőrizhetjük, mennyire van átsülve. Bár ez is sütő függvénye.


Miután kellően átsült, megint pihentetni szoktam. Aztán tálalás előtt jön a titok.


Serpenyőben vajat olvasztok, nyomok bele egy kis fokhagymát -egészben is bele lehet rakni. Illetve, egy kiskanálnyi karamellszósz is jön bele. Célszerű bőven tenni vajat (esetleg olajjal együtt) a serpenyőbe, hogy mikor felforrt a fokhagymás karamellás keverék, kanállal tudjuk locsolni a húst.


Tudom, kicsit furcsa lehet ez az ízvilág, itthon mindenkinek ízlik.

Azért írtam ide, hogy aki szeretné, nyugodtan próbálja ki. Kíváncsi lennék, másnak hogy tetszik. :)

Jó sütést-főzést, és jó étvágyat! :)

2020. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket szeretem.

[link]

[link]

A bbq szószt csak úgy magában is megcsinálom néha sült hús mellé, hambiba. Isteni.

2020. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Megköszönném ha leírnád nekem. Akár ide is.


2. válaszolónak: A héten megsütöttem, nagyon ízlett mindenkinek :D


3. válaszolónak: Házi habi volt a tegnapi ebédnek csúfolt vacsoránk. A bbq szósz isteni :D

2020. júl. 4. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szuper, nagyon örülök, hogy ízlett!

(#2)

2020. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 vagyok. Mondtam én hogy fini 😊
2020. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!