Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek, főzzek egy 15 fős...

Mit süssek, főzzek egy 15 fős társaságnak egy három napos bulin? Akármilyen ötletet elfogadok, elkészítéshez eszköz, tudás adott, csak épp dönteni nem tudok. Lehet több minden, akár 2-3 dolog is.

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 13:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

Én tematikus napokat tartanék, kinti főzőcskével, vagy előre elkészített ételekkel.

Egy olaszos napot (pl bolognai, előre elkészíthető), egy magyaros napot (sűrű gulyás, abban husi és köret, minden benne van), és egy amerikai napot (hamburger). Minden naphoz passzoló italokkal és zenével.

A reggeli lehet zabkása, rántotta, omlett, ilyenek, az ebéd pedig egyénileg szabadon választható. Vagy maradék, vagy melegszendvics. Biztosan nem csinálnék minden egyes napra külön 18 féle ételt.

2020. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ milyen korosztály, és ez ilyen italozós-beszélgetős felnőtt kertiparty haverokkal, vagy anyádék jönnek át az unokatesókkal...


Amennyiben a nagymamák jönnek, tuti lesz valami süti, pogácsa, ropogtatós amit hoznak. 1-2 félét én is sütnék de ismerve a rokonságot nem vinném túlzásba.

Persze ez esetben be kell mutatni hogy lám lám tudsz főzni. Én valami előre elkészített, frigóból ki, sütőbe be ételt választanák, pl szép virágos díszítésű húsos pitét, tepsis zöldséget tűzdelt hússal, töltött csirke, sült kacsa, húsleves, ilyesmik. Ezeket mind elő lehet készíteni és akár elősütni, aztán behűteni vagy lefagyasztani.


Sörözős bulihoz én vennék perecet, ropogtatósat, csipszeket amit lehet szabadon dézsmálni. Esetleg délután bedobni egy dinnyét vagy pár tégely jégkrémet, amíg kánikula van és kb senki nem akar enni. Ilyen bulihoz szerintem reggeli + késő délutáni estebéd elég, én így 30asként nem ígénylem a napi három étkezést, ez inkább gyerekeknek meg időseknek fontos a gyógyszerek miatt.

Sőt, én furának is találnám hogy a haverom áthív aztán a konyhában tölti a hétvégét.


Reggelire kávé, kenyér 3-4 féle hideg feltéttel pl sajt, felvágott, zöldségek, körözött, tojáskrém. Emellé tematikusan az előző esti berúgás mértékétől függően vagy sütik vagy aszpirin 😉


Estebédre szerintem jó hogy közösen főztök, mindenki feleszólhat, segíthet és a vendég sincs egyedülhagyva.

Valami nagy, közös bödönben eggyütt főzött egytálétel, pl halászlé, paprikás krumpli, pörkölt, amibe mindenki besegít, hozza a saját konyhai praktikákat. Vagy grillezés, szalinnasütés. Grillezéshez lehet húsokat pl csirkecombot, bbq bordát, csöves kukoricát, cukkinit, padlizsánt.


Aztán aki akar, ehet repetát.

2020. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!