Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 17 éves vagyok és nem tudok...

17 éves vagyok és nem tudok főzni. Írnátok olyan receptet, aminek az elkészítése könnyű, egyszerű?

Figyelt kérdés

#recept #Nem tudok főzni
2020. júl. 23. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Tele van velük az összes szakácskönyv.

Rántottát sem tudsz?!

Krumplis tésztát?

Apróra vágod az 1 fej hagymát. Kevés zsiradékon (olaj, vagy zsír) üvegesre párolod.

Félrehúzod a tűzről. Meghinted kis őrölt borssal, egy teáskanál pirospaprikával. Beledobod a meghámozott, négyfelé vágott burgonyát (hosszában, vagy keresztben, ízlés dolga). Annyi vizet öntesz rá, amennyi éppen ellepi. Közepes tűzön puhára főzöd. Ha kész, összetöröd villával.

Közben megfőzött sós vízben a kockatésztát. Leszűröd és azonnal összekevered a tört paprikáskrumplival. Kovászos uborkával isteni!

2020. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

1-es vagyok.

Veszel két csirkecombot. Megtisztítod. Ketté vágod.

Fűszerezed (só, bors,miegymás)

Egy kisebb jénaiba teszed, melynek teteje is van.

Nem teszel alá semmiféle zsiradékot.

Én egy egész hagymát szoktam alákarikázni, A tetejét egy fej

jól megmosott, de hámozatlan fokhagymával szoktam meghinteni.

Betolod a sütőbe, közepes lángod megsütöd. Amikro puha,

leveszed a jénai tetejét, és nagyobb lángon pirosra sütöd.

Körítésnek bármilyen saláta jó. Nem kell feltétlenül

rizs, vagy krumpli sem. Gyakorlatilag a saját zsírjában sül,

tehát "grillezett".

2020. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 hollófernyiges ***** válasza:
92%

"közepes lángod megsütöd. Amikro puha.."


Szerinted a kérdező, aki valószínűleg egy rántottát sem csinált még, tudja hogy milyen a közepes láng és meg tudja saccolni, mikor lesz puha?

2020. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Mákostészta... Megfőzöd forrásban lévő vízzel a tésztát, ha megpuhult, leöntöd a forró vizet és leöblíted és kész. Porcukros mákot pedig a tetejére szórsz..
2020. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A mákostészta jó lesz, köszönöm a válaszokat.
2020. júl. 23. 09:15
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Vagy ugyanigy tesztara tehetsz sajtot, tejfölt (es túrót is)

Vagy tejfol-porcukor

Vagy szerintem , ha mar elorebb lepnel, ha felvagott sonkat kockazol fel, es piritod kicsit olajon, arra valami instant szoszt teszel, forralni kell picit, es ezt tésztára.

2020. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát egy tök kezdő biztos nem egy csirkecombbal kezd, meg vizsgálja egyedül, mikor puha, vagy tudja, mennyire sózza


Mondjuk a negyedébe vágott krumpli is fura.


A többi válasz sokkal egyszerűbb.

2020. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy mentem férjhez, hogy előtte csak rántottát és pudingot főztem. Elővettem a Horváth Ilona szakácskönyvet és nekikezdtem a főzésnek. Legtöbbször jó lett a kaja, néha előfordult, hogy nem. Akarás kérdése.
2020. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
De hadd legyen mar sikerelmenye egyszeruvel, kiserlet nelkul, elso par alkalommal..
2020. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mansour ***** válasza:
90%

Az abszolút kezdőknek a tészta teljesen megfelel, akár sajtos-tejfölösen, akár mákosan, akár mondjuk üveges bolognai szósszal. Próbálj ki először különböző tésztákat, aztán esetleg a kruplipürét is. Meg kell hámozni a krumplit, kockára vágni, annyi sós vízben, hogy éppen ellepje megfőzni, összetörtni, vajjal, tejjel összekeverni. Hozzá nyugodtan süthesz valami fagyasztott félkész, panírozott, csirkemellből vagy pulykamellből készült terméket.

És levessel is megpróbálkozhatsz: ha forr a víz, húsleveskocka, fagyasztott zöldség és levestésza mehet bele - 15-20 perc alatt megfő. Jobb és egészségesebb, mint a zacskós levesek, és gyakorlásnak megteszi. Ha már ez megy, tovább lehet lépni a valódi húsleves felé.

Egyszerű salátákat is elég könnyű elkészíteni: vékony szeletekre vágsz uborkát, hagymát, paprikát paradicsomot. 1-2 dl vízbe elkeversz 1 kávéskanál sót, 1-2 evőkanál cukrot és 1 evőkanál ecetet (de nem 20%-osat!), és ráöntöd a zöldségekre.

2020. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!