Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 17 éves vagyok és nem tudok...

17 éves vagyok és nem tudok főzni. Írnátok olyan receptet, aminek az elkészítése könnyű, egyszerű?

Figyelt kérdés

#recept #Nem tudok főzni
2020. júl. 23. 08:40
1 2
 11/19 anonim válasza:
69%
melegszendvics bármikor:))
2020. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Krumplipüré


Megpucolod a krumplit, felvágod kockára, bele teszed egy lábosba, majd engedsz rá vizet és sót. Viszonylag sok só kell bele, mert a krumpli felszívja, de vigyázz, inkább kevesebb legyen, utána még rakhatsz bele.


Majd meg kell nézni, hogy puha-e. Kb 20-25perc mire megfő, de lehet több is.

Kiveszel egy-két kockát, és ha gond nélkül össze tudod nyomni akkor jó, illetve ha megkostolod, akkor is könnyen össze tud rágni.


Ha ez megvan, akkor leöntöd a vizet, és először összenyomod krumplinyomóval/villával.

Majd rakhatsz bele vajat(Ráma) meg tejfölt, ezektől krémesebb lesz. Ezeket meg turmixszal is elkeverheted.


De ha nincs vaj, meg tejföl otthon, akkor egy kevés tej is elég lesz.


Ha laktózos lennél, akkor ne rakj bele ilyeneket,de ha szeretnéd krémesebbre, akkor pár csepp víz is jó.

2020. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
A tésztás ételek elég könnyűek, de pl. a rakottkrumplit is ajánlom, ha egy kicsit összetettebb dologra vágysz egy sima tésztánál. Csak tojást kell főzni hozzá meg mindent megpucolni/hámozni, felszeletelni és rétegezve beletenni egy tálba és megsütni. Konkrét receptet most nem írok, de keress rá, ha szereted. Szerintem ez is a könnyen elkészíthető kaják közé tartozik.
2020. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Metionin ***** válasza:
58%

Nosalty a barátod. Én a mai napig onnan loptam egy csomó receptet pedig gyerekkorom óta tudok főzni. A legújabb kedvencem a tárkonyos kurkumás joghurtos csirke, mert 25 perc alatt kész:

fogsz egy 450 grammos natúr joghurtot, beleszórod a tárkonyt, petrezselyemzöldet, kurkumát, mindből 1 teáskanálnyit, összekavarod

odateszed egy kicsi olajon az apróra vágott csirkemellet, rá 1 teáskanál só és amikor átpirult (tehát amikor az egészen látod hogy nem nyers színű) akkor ráborítod a joghurtos cuccost és lefeded, kb. 15 perc múlva kész is. Ha a köretet (rizs, tészta) akkor teszed oda amikor feltetted a húst akkor nagyjából egy időben készül el és az egész nincs fél óra.

2020. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát az a csirkecombos recept az elején szerintem sem való egy kezdőnek egyáltalán. Honnan tudja, hogyan fűszerezze? Egy tapasztaltnak se olyan nehéz elrontani. A többi problémát már leírták.


Kérdezőnek ajánlom:

Rántotta, tükörtojás

Sütnivaló sonka (pl a Tescóban lehet kapni fekete-erdeit, zöldes csomagolásban van, nagyon finom és gyorsan, könnyen megsül), ez a tojáshoz is jó, kis olajon kicsire szeletelt hagymát is piríthatsz hozzá - ha elkezd barnulni, vedd is le nyugodtan, nem tudod odaégetni

Puding

Tejbegríz

Előre pácolt grillhúsok, amiket megsütsz serpenyőben nagyon kevés olajjal

Sütnivaló krumpli, Uncle Ben’s rizs, előre panírozott rántott hús/sajt, halrudacskák

Tészták, pl penne, ez nagyon finom, paradicsomos, pesto, sajt, tejföl stb is illik hozzá, az édesek ehhez nem annyira

Sütőben süthető lasagne, pizza


Tudom, hogy ezek messze nem az egészséges kategóriájú kaják, de valahol el kell kezdeni. Arra meg tökéletesek, hogy megtanulja pl mit mennyi ideig sütünk, forralunk, kitapasztalja a tűzhely, sütő fokozatait, használatát stb. Egy kis kezdeti sikerélmény tényleg fontos a haladáshoz.

2020. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Még mirelit krumpli, vannak fasirtok, rántott húsok, sajt...azt csak sütni kell. Olajban vagy sütőben ( tovább tart) de kész egy meleg fogás
2020. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Nyers hús szintre lépve pedig daralt hús, vagy csirkemell szerintem, ami egyszerűbb, jobb kezdeni.
2020. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
24%
Az a bizonyos "vízbe leveskocka + zöldség" és ha még 1-2 tojást pohárban felversz villával és vékonyan öntve belecsorgatod, rögtön kész a tojásos levesed!
2020. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Végül rizset csináltam kolbászkarikákkal, paradicsommal, borsóval, petrezselyemmel, illetve egy kis kókuszgolyót. A recepteket a Street Kitchen oldalon találtam. Nem is olyan nehéz főzni:)
2020. júl. 23. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!