Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A bolti karamellát meg lehet...

A bolti karamellát meg lehet olvasztani?

Figyelt kérdés
Sütibe kellene, de sokszor nincs kedvem bíbelődni a házi karamellával, nekem soha nem lesz az igazi

2020. júl. 30. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg lehet olvasztani megfelelő hőmérsékleten.
2020. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, inkább érdemes gőz fölött vagy hagyományosan egy kis lábasban?!
2020. júl. 30. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz bolti karamell alatt? A tej/vajkaramellt? Vagy a karamell nyalókát? Vagy a karamell cukrot, mint a Wethers? Milyen sütibe kell ezt felhasználni? Mi lenne belőle?
2020. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vajkaramellára gondolok, süti tetejére menne
2020. júl. 30. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Csinalj sajat keszitesut! Nem kell hozza semmi, csak cukor es egy kis meleg :) Minek vennel amikor ennel egyszerubb nincs is, mint elkesziteni.


Veszel egy edenyt, beleszorod a krisztalycukrot, felteszed a tuzhelyre takarek langra es nezed. Nem nyulsz hozza, nem kevergeted csak nezed es varsz. Takarek langon! Varsz-varsz, nezed-nezed ... mar nagy ingerenciad lesz, hogy belekeverj egyet, de ne tedd. Varj turelemmel.

Egy ido mulva latni fogod, hogy a cukor elkezd "nedvesedni" valojaban elkezdodik az olvadas. Ne keverj bele! Varj turelemmel. Egyre jobban felolvadnak a kristalyok, de meg nem barnul semmi. Ne keverj bele!

Mire a cukorkristalyok nagyresze megolvad, elkezdodik a karamelizalodas. Ekkor mar belekeverhetsz es innentol figyelni kell, mert gyorsan barnul. Nem szabad tul barnara kesziteni mert keseru lesz.

Ne onts ala vizet, ne kevergesd csak a legeslegvegen es legyel turelmes, mert akkor rontod el ha sietteted a dolgot.

Ennel egyszerubb a vilagon nincsen, hiszen csak nezni kell ahogy a karamel elszeszul a szemunk lattara.

2020. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5+


persze ha vajkaralla a vegcel, akkor az elobb irt alapkaramellel tovabb lehet dolgozni.

2020. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet! Én használtam már olvasztott karamellát süti krémjébe. Finom volt. De neten is vannak ilyen receptek.
2020. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most végeztem vele! :)

Nagyon nagyon finom lett!!!

Először gőz felett olvasztottam a karamellákat, aztán vajat adtam hozzá, így folyósabb/krémesebb lett.

Kb 10perc volt az egész

2020. júl. 30. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!