Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált, jó sajtos pogácsa...

Bevált, jó sajtos pogácsa receptet szeretnék kérni!?

Figyelt kérdés

Tudom, beírom a google keresőbe, és kismillió találtat közül válogathatok. De én olyat szeretnék, amit gyakran süttök otthon, nem keményedik meg, omlós marad legalább néhány napig.


Többféle receptet is kipróbáltam már receptkönyvből és netről is, valahogy egyik sem volt az igaz. Ez a legutóbbi próbálkozásom (csak hogy lássátok, h mi az, ami nem jött be): 50 dkg liszt, 20 dkg reszelt trappista, 2 dkg élesztő, 1 dl tej (az élesztő felfuttatásához), 1,5 dl tejföl, 10 dkg margarin, 1 tojás, 1 ek só


A tészta szépen megkelt, a pogácsák viszont frissen is kemények lettek, egy nappal később már olyan folytósak voltak. Az ízével mondjuk nem volt gond.


Ja, és nem mirelit leveles tésztából akarok pogit sütni! :)



2020. aug. 23. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy nem a recepttel van gond, hanem a sütéssel!

A pogácsákat valószínüleg túlsütöd, akkor kell kiszedni, amikor még lágy, ránézetre meg tapintásra még nem sült meg, félig nyers.

Mire kicsit hül, addigra lesz jó az állaga és másnap is finom.


Próbáld ki, kezdö koromban én is sokszor jártam így.

2020. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Tégy bele egy kevés sütõport. Sokkal lazább lesz a tészta és késöbb keményedik meg
2020. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Horváth Ilona könyvében a sajtos pogácsa, amit 3x hajtogat át, közben pihenteti... keresd ki a net-en, tökéletes. Éveken keresztül az alapján sütöttem.
2020. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia :)

[link]


Én ezt ajánlom, próbáld ki. Életemben először tegnap sütöttem pogit, ennek a receptnek az alapján, és isteni fincsi :)

2020. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!