Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki tud jó sütiket írni,...

Valaki tud jó sütiket írni, ami annyira nem egyszerű de nem is olyan bonyolult?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sütikre gondolsz?

A legegyszerűbb a piskóta valamilyen krémmel, lekvárral, vagy ha nem szépre sikerül, akkor összetörve somlóinak.

De roppant egyszerű, a kevert valamilyen gyümölcsös is.

5 egész tojás,

20 dkg cukor

30 dkg liszt

csipet só

1 sütőpor

1 dl. víz

1 dl. olaj

Ezt az egészet egyszerre beleteszed egy tálba (a sütőport a liszttel kell elkeverni!) és alaposan, szinte fehéredésig kikevered.

Kilisztezett vagy sütőpapíros tepsibe öntöd, sűrűn megszórod valami gyümölccsel, dobálhatsz bele tejcsoki darabokat is (az étcsoki nem olvad meg) és előmelegített sütőben, közepes lángon tűpróbáig sütöd, ez minimum 30-35 perc, közben ne nyitogasd!

Ha már a közepébe szúrt tűre/villára/késre nem ragad a tészta, akkor már kész.

Kevesebb időbe telik összerakni, mint nekem mindezt leírni.

2020. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó recept köszi. 🤔🙂

Igazából, krémesekre gondoltam, de bármit meghallgatok.

2020. aug. 24. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Megcsinálhatod ugyanezt a tésztát krémesre is, gyümölcs nélkül! Ha kakaóport keversz hozzá, akkor barna tésztád lesz, de ha nem akarsz, nem muszáj.

Megvan a tészta, hosszában kettévágod, főzöl valamilyen pudingot, amit ha kihűlt kikeversz vajjal és megkened a lapokat!...vagy nem keversz ki vajjal, csak puding.

2020. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, ezt a "receptet" én is ismerem szoktam ilyet sütni. Örülök, hogy más is csinálja így. 🙂🙂
2020. aug. 24. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon finom vörösboros kuglóf receptem. Nagyon egyszerű, de itthon nagyon szeretjük. Nem túl édes és nem érzed rajta a bort. Kezdő háziasszonyoknak is nagyon tudom ajánlani. :)

- 20 dkg vaj (én 10 dkg vajat és 10 dkg kókuszzsírt szoktam összeolvasztani)

- 25 dkg kristálycukor (nekünk 20 is elég, így nem túl édes)

- 4 tojás

- 1 cs vaníliás cukor

- 1 ek natúr kakaópor

- 1 ek cukrozott kakaópor (Nesquik vagy valami olcsóbb)

- 1 tk fahéj

- 2,5 dl vörösbor

- 25 dkg liszt

- 1 cs sütőpor

- kevés reszelt csoki (elhagyható)

Sorrendben érdemes összekeverni és 180 fokon egy vajazott (vagy kókuszssírozott) és lisztezett formában 50 percig kell sütni.

A tetejére szoktam rakni dísznek plusz cukormázat. 10 dkg porcukrot kell elkeverni 3 ek vörösborban, úgy hogy ne legyen túl híg.

2020. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jónak tűnik. Köszönöm 😊
2020. aug. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!