Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tejmentes, pépes ételt...

Milyen tejmentes, pépes ételt főzhetnék magamnak?

Figyelt kérdés

Ha nem pépeset eszem, akár több hónapig is húzódhat az állkapcsom gyógyulása, viszont semmilyen tejterméket nem ehetek sebek miatt.

2-3 hétig kell pépeset ennem, de nem is nagyon tudnék mást, mert csak toastkenyér fér be a számon.

Krémlevesek, főzelék jutottak eszembe, de tejszín/tej nélkül az egy undorító zöldség püré!

Bébiételt kóstoltam, de ehetetlen volt..

Mit lehetne enni? Unom a májkrémet és a tört krumplit! :(



2020. szept. 6. 12:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akár a húslevest, gulyást, pörköltet, stb is lehet turmixolni (hússal együtt), ha éppen arra van étvágyad!
2020. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A zabtejszín/rizstejszín teljesen semleges ízű, ha azzal főzöl, nincs nagy különbség.

De még ha van is, 2-3 hétig ki lehet bírni.

Nem valami undorító dolgot kell enned, csak kicsit mást a megszokotthoz képest.

2020. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, kipróbálok majd néhány tippet, holnapra darált tökmagos piskótát tervezek csinálni sütőtökpürével!

Mára lesz ami lesz alapon pürésítettem egy mélyhűtött mixből levest csirkemellel, nagyon szuper lett! Kicsit szálas, látni apróban a részeit. Nem homogén trutyi, mint a bébiétel volt, így nincs baj az állagával, az íze pedig olyan, mint szokott lenni! Sőt, talán jobb is! :) 20 helyett 28 perces rizzsel nagyon finom! Lehet csak beképzelem, de az arcom is mintha szebb színű lenne! :)

A rizstejet, kókusztejet is levettem a polcról, de azonnal akkorát bluggyant a gyomrom, hogy visszatettem. Egyszerűen nem nekem valók!

Sárgaborsót, zabot, gyümölcsöt is betáraztam!

2020. szept. 6. 17:00
 14/19 anonim ***** válasza:
én zabpelyhet szoktam enni reggelire, vízzel főzöm meg nem tejjel, lehet sósan és édesen is fogyasztani
2020. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A rizstejet, kókusztejet is levettem a polcról, de azonnal akkorát bluggyant a gyomrom, hogy visszatettem. Egyszerűen nem nekem valók!


Ez csak hiszti. Ki se próbálod, de eldöntöd, hogy nem jó. Magában én sem szeretem, de főzni tök jó velük.

2020. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 batta80 ***** válasza:
54%
Azért az elgondolkodtató, hogy ha a gyógyulásunk a tét, a hagyományos élelmiszerek fele nem fogyasztható....
2020. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-os: MI nem fogyasztható???? Mert csak a tejtermékeket zárták ki, az meg azért nem olyan nagyságrend!
2020. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 batta80 ***** válasza:
A kaják döntő többsége tartalmaz tejterméket. Látod, a kérdező is szenved, mert nem tud mit enni, és éhezik.
2020. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy nem tud mit enni, hanem az, hogy válogat.

Neki nem jó a krémleves tejtermék nélkül, nem jó a főzelék tejtermék nélkül,de az alternatív megoldások se tetszenek neki. Új ételt meg nem hajlandó kipróbálni sem.

2020. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!