Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a hétvégére?...

Mit főzzek a hétvégére? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nem ehetek tésztát, így már egy ideje minden hétvégén csirkemell van krumplipürével vagy rizszsel, vagy halrudacska, esetleg chilis bab. Ez így elég unalmas. Főzeléket és pörköltet nem szeretnék, nincs valami ötletetek? Ja és sütni sem tudok, mert elromlott a sütő. :(
2008. nov. 27. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Palacsinta valamilyen levessel

Rantott hus sult krumplival

Cicege (tocsi) levessel

Fank levessel

Lecso rizzsel vagy puha kenyerrel, levessel

Rizses borso

Levesek: husleves, paradicsomos l., tojas l., borso, bableves

Nezd meg ezt az oldalt is, nagyon jo: mindmegette.hu

2008. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok oda a pörköltért, de ezt így szeretem:

A húst pont úgy elkészíted, mintha pörkölt lenne belőle (mondjuk azért nem csontos és inas húsból), de mielőtt leveszed a gázról, teszel bele főzőtejszínt, és francia saláta zöldségeket(kukorica, répa, borsó, stb.). Egyet rottyan így, és kész. Mondjuk én tésztával imádom, de gondolom főtt krumplival is jó.

2008. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

töltött káposzta


lecsós virsli (ezt lehet rizzsel, tarhonyával)


bableves (van egy olyan, hogy szemes paszuly és zöldbab is van benne, meg valamilyen hús, nagyon finom), babfőzelék, lencsefőzelék, lencseleves, babgulyás


majonézes saláták (krumplisaláták, francia saláta... stb.)

tzatziki

ezekhez jó pl. fasírt, rántott hús, a majonézesekhez hal, főtt hús


húsleves, de olyan igazi, tele zöldséggel (krumpli, répa is), belsőséggel (máj, szív, zúza), rendesen hússal, ez egyrészt leves, másrészt a benne lévők második fogásnak kiválók (hús a zöldségekkel), 2 az 1-ben :-)

2008. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

nokedlit ehetsz?

Mert ha igen, anyu szokott olyat csinálni, hogy készít borsófőzeléket, sertéspörköltet, és nokedlit, és ezt összekeverjük, nagyon finom, és laktató.

2008. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

csirkéset irok,de ezt ne hagyd ki!!!!!!!!!!!!ha nemis mosta hétvégén,de érdemes valamikor megcsinälnod,isteni finom!!!!!!

2,5 dl tejszint felkeversz 2 dl tejjel,ebbe kis karikäkra vägott foghagymäkat teszel,majd ebbe petrezselymet,jol összekevered majd vegetät is!hagyd ällni kicsit,majd a csirkemelleket tedd a tepsibe és öntsd le ezzel az öntettel amit az elöbb leirtam!!!kb negyedig lesz a tepsi ezzel a szosszal,de nem baj ha sok,majd elpärolog belöle!miutän räöntötted ezt a csirkemellekre,utäna borsozd a melleket a tetejükön mikor mär a tepsiben vannak,vegetät kicsit és kis pirospaprikäval is szord meg!tedd a sütöbe foliäval kb 55 percet 200 fokon,majd vedd le a foliät rola,tegyél rä sajtot,éS méG 2-3 percig süsd és kész.olyan finom lesz az eszed megäll:)borzaszto könnyü elkésziteni,és oltäriiiiiiiiii finom!a petrezselyem helyett tehetünk izbomba néven futo petrezselymet is(kis kocka és összekell morzsolni,ebböl 2 kockät tegyél a szoszba)

2008. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem ehetsz tésztát?


Egyébként egy egyszerű és finom étel, amit akár napközben bármikor lehet csipegetni: burgonyakrokett; Mi úgy csináljuk, hogy krumplipürébe rakunk tojást, fűszert (vegeta, delikát pl.), petrezselymet, golyóféléket gyúrunk belőle, azt bepanírozzuk, mint a rántott húst, és így sütjük ki olajban.

2008. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért nem mert előfordulhat, hogy candidás vagyok, így kerülöm a lisztes ételeket. Persze egy rántott húsba még nem halok bele. A csirkés válaszolóra mérges vagyok, mert annyira finoman hangzik, de írtam, hogy nem jó a sütő és így semmi esély. :( Egyébként mindenki válaszát nagyon köszönöm!
2008. nov. 29. 07:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a csirkés receptet is megcsinálhatod a gázon, maximum a pirított sajt marad le a tetejéről, de úgy is finom lehet, ha a sajt a szószban olvad szét.
2008. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én voltam a csirkés.:Sne haragudj!!!!basszus.teljesen figyelmen kivül hagytam a sütöt:(,bocsànat tényleg.de ne legyél nagyon mérges ràm:)..ha jo lesz a sütö,igérd meg hogy megsütöd!!!!:D:);).

viszont akkor probäld meg ugy hogy megsütöd,piritod olajban a melleket!!!és amikor màr majdnem kész,räöntöd a szoszt,és fözöd vele pär percet!tàn lehet ez is jo..nem?

2008. dec. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én ma chilis babot főztem:)
2010. júl. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!