Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Környezetbarát alternatívák...

Környezetbarát alternatívák az olajra?

Figyelt kérdés

Amikor lehet, kerülöm a bő olajban sütést és a túl sok olaj használatát, de kisebb mennyiségeket így is használok a sütéshez, főzéshez.

Sajnos a legtöbb olaj szűk nyakú üvegben kapható, amit nem tudom, hogyan tisztíthatnék ki annyira, hogy újrahasznosítható legyen. Sokszor a műanyag palack is olajos marad belül, így nem gyűjthetem szelektíven.


Akiknek fontos a környezetvédelem, tudnátok tippeket adni?

Mit tesztek az olajos üvegekkel? Hogyan tisztítjátok? Hova teszitek a megmaradt, megavasodott, és használt olajat? Ha mást használtok helyette, mit?


Állati zsírt nem fogyasztok, így ez sajnos nekem nem megoldás.



2020. szept. 23. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne gyűjthetnéd szelektíven?
2020. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha környezetbarát akarsz lenni, akkor egész egyszerűen add le a használt olajat egy olyan helyen, ahol átveszik, pl MOL benzinkutak. A palackjuk miatt meg nem kell aggódni, rátekert kupakkal, összenyomva mehet a többi műanyag közé. Műanyagoknál az olajos szennyezés nem olyan problémás, mint a papíroknál, újrahasznosíthatóság szempontjából.
2020. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Főzni kis zsírral egészséges, az étolaj és társai borzasztó károsak!!!


Salátába, plusz zsírforrásnak meg ott vannak a magolajok. Drága, de nem is kell sok belőle.

2020. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!