Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertés húst miért kell fehéred...

Sertés húst miért kell fehéredésig pirítani?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok még a konyhában és sok helyen láttam így írva. Édesanyám pedig nem így csinálja.

Miért kell fehéredésig pirítani és utána pl paprikázni?


2020. szept. 27. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%

Én is adok egy kis segítséget a magyar nyelvhez, a szakaszos párolás a pörkölés szinonimája, mivel készítés közben kell többször is zsírjára pirítani, és pörkölni.

Mondom, kérdésként tedd fel ha valami nem tiszta, szívesen segítek!

Elmagyarázom pl azt is, mitől van egy pörköltnek homogén szaftja, mitől oldódnak ki a paprika hatóanyagai, és ez hogy függ össze a pörköltalappal, és a szakaszos párolással.

Az meg irreleváns, hogy 300 évvel ezelőtt egy fatüzeléses öntöttvas bográcsban hogy készítették, nyilván olyan technológiát használtak, amiket a körülmények követeltek. Nem olvasom a kérdésben, hogy a kérdező fa tüzelésű bográcsban készítené az ételt!

2020. szept. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
#11: Fejtegethetném, hogy miért nincs igazad, de telefonról nem teszem, macerás. Részemről ennyi.
2020. szept. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 acelsziv ***** válasza:
78%
11: ha önteltségből meg lehetne élni te dúsgazdag lennél. Kisebb arccal és több alázattal kevesebb utálkozó ember venne körül.
2020. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
#11, szia, #7-es vagyok. Láttam már pörköltet, ilyet is, olyat is, főztem már így is, úgy is. Ez a teória, miszerint a paprikát a hagymára dobjuk, mert úgy fognak kiengedni a hatóanyagai, pont azokból az időből származnak, amikor csöves paprikát használtak, kicsit megtörve, és pont bográcsban főztek. Az őrölt fűszerpaprika - ha nem tudnád - nagyon könnyen odaég, megkeseredik, ezért célszerű a hús hozzáadása után, sőt, a hús első lepirítása után hozzáadni. Még az se butaság, ha addig kicsire veszed a lángot/hőt, aztán felöntöd vízzel, nehogy baj legyen. Szívesen!
2020. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 acelsziv ***** válasza:
50%
14: nálad a pont
2020. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!