Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lesz sok szaftja a...

Hogy lesz sok szaftja a porkoltnek???

Figyelt kérdés
Probaltam tobb hagymaval 2fej hagyma fel kg hushoz,probaltam tenni bele lecsobol is,de nem az igazi ☹️Otletek?
2020. okt. 10. 09:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%
A szaftnak legalább a fele víz, tehát ne fője el a levét, ne denaturálódjon a kollagén, ne képződjön száraz kéreg a hús felületén.
2020. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%
Most sokan lepontoztak, de akkor is leírom. KB 1kg húshoz. 2 nagyfej hagymát összevágom, felét olajon vagy zsíron megdínsztelem, ha kész teszek rá púpozott teáskanál őröltpaprikát és paradicsomlevet a többi hagymát hozzáteszem, és egy kisebb krumplit, öntök rá decinyi vizet és addig forralom míg meg nem puhul/ vizet pótolni kell/ Ha kész akkor botmixerrel pépesítem és mehet bele a hús. Így sűrű szaftos pörköltet kapunk. Még annyit, hogy a hagymát rögtön sózzuk meg, mert így epekimélőbb!
2020. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%

Hiába a megfelelő mennyiségű hagyma és lecsó, ha nem jó a hús!

A sertés pörköltbe mindig főzök egy körmöt.

A csirkepaprikásnak is azért lesz sűrű szaftja, mert a bőr és csont sűríti.


És rendszeres hiba, hogy a pörköltöt nem pörkölve készítik.

2020. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem külön kellene választani szaftot és szaftot.

Én gyerekkoromban azt szerettem, ha több lével van készítve, ami voltaképp víz és olaj (olvadt zsír) + a fűszerek keveréke.

Felnőtt fejjel jobban kedvelem a sűrűbb, mártás szerű állagot.


A kérdező vajon melyik állagot keresi ?


Az előzőnél szerintem egyszerű, mert több víznek kell maradnia a végén.

Az utóbbinál meg a hagyma mennyisége, a paradicsom mennyisége és az esetleges kocsonyásodásra hajlamos húsféle kiválasztása adja a kívánt eredményt.

2020. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
56%

#12-es


Érdekes amit írsz a pépesítésről, mondanám, hogy ezt én is kipróbálom, de nem merem.

Korábban úgy jártam, hogy a krumplis tésztához előre pépesítettem a hagymát és keserű lett a végeredmény. Aztán ment is itt az oldalon, hogy mitől lett keserű ? Mindenki mást mondott, de utána nézve a szakirodalom is írja, hogy nem szabad pépesíteni.

Előtte a pörköltöt is csináltam pépesített hagymával, de rögtön az elején, még a dinsztelés előtt. Az utólag belekerült ételízesítő miatt nem lehetett érezni, hogy keserű lenne, de mindig volt egy olyan fura érzésem, hogy valami nem stimmel az ízzel.

Na most arra lennék kíváncsi, hogy ha a dinsztelés után pépesíted, akkor vajon érzékelhető e keserű íz. Kóstold meg légyszíves legközelebb, mikor csinálod, még mielőtt a hús és egyéb dolgok belekerülnek.

2020. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyet még nem hallottam. Keserű attól lehet a hagyma, ha túl van pirítva. Közel 10 éve így készítem, de még nem volt keserű, csak finom sűrű.
2020. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%

Nem csak attól, hidd el.

Úgy csináltam , hogy fogtam az aprító gépet, tettem bele olajat és nagyjából csak beleaprítottam a hagymát, majd elkezdtem turmixolni.

Egy fehéres színű anyag lesz belőle, azt valameddig dinszteltem, majd ment rá a fűszerpaprika , meg a só és ment rá a kockázott főtt burgonyára, aztán meg a tészta.

A paprikát nem égettem oda, mivel már nem volt a tűzhelyen, mikor a bele került.

Ez így együtt keserű lett.

Nem értettem, hogy mi az oka, mivel utána minden összetevőt megkóstoltam külön és egyik sem volt keserű.

Másnap újra megcsináltam ugyanígy és megint keserű lett.

Ekkor már tudtam,hogy csak a hagyma turmixlásával lehet valami és a neten keresve meg is találtam a szakirodalomban, hogy csak kockázni szabad, mert különben keserű lesz.

Mondom, ez a friss hagymával történik. Ha már meg van dinsztelve, akkor lehet, hogy nem lesz keserű.

Harmadszorra megint megcsináltam, ugyanazon alapanyagokból a krumplis tésztát , de kockáztam a hagymát és csodák csodája, azonnal jó lett.

2020. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

A hagymában levő illó anyag miatt lesz keserű. Ha nagyon összepépesíted frissen, akkor a rostok közül nagyon sok anyag jön ki és kész a baj.

Ez az anyag a felelős azért, hogy sírsz a hagyma darabolásnál. Vegyül a szemben levő könnyel és savat képez.

2020. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%
Az alapanyagokat kóstold meg előtte főleg az őrölt paprikát, én a boltban 70%-ban keserűt kapok.
2020. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

Mondom, hogy nem a paprika a keserű, meg lett kóstolva külön külön minden.

Ugyanazt a paprikát használtam a harmadik kísérletnél is és akkor jó lett.


17-es válaszomat jól lehúztátok, ahelyett hogy inkább tanulnátok az esetemből.

Aki lenullázott a próbálja ki , hogy nyersen leturmixolja a hagymát.

2020. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!