Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyógynövényekből lehet...

Milyen gyógynövényekből lehet szörpöt főzni?

Figyelt kérdés
Eddig bodzából, akácból és pitypangból tettem el szörpöt. Minél többet próbálnék meg, ami tényleg az egészségünkre is pozitív hatással lenne.

ápr. 25. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármiből, ami nem mérgező növény.


Menta, akácvirág, bodza, csalán, kamilla, stb. :)

ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szinte bármiből, és csak az ízlés szabhat határt. Na és sok olyan fűszernövény, és "értékesebb" termés, gyümölcs van ami gyógynövénynek számít. Menta, homoktövis,galagonya,rozmaring, citromfű, csipkebogyó, pitypang, fehérmályva gyökér, édesgyökér, kakukkfű, kamilla, macskagyökér,levendula, orbáncfű, Pemetefű, fekete berkenye, De többségét csak forrázni szabad, ha a hatóanyag is számít, nemcsak

az íz.

ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fenyőrügy, lándzsás útifű, zsálya, Ibolya virág, Rózsa, Propolisz/virágpor, Goji bogyó, kökény, rebarbara, tőzegáfonya, mahónia bogyó, komló, Som, Csalán, Ánizs, Édeskömény, Naspolya, Zölddió, Bazsalikom, szegfűszeg, fehérüröm, borókabogyó, kardamon, szerecsendió, hársfavirág. De érdemes kombinálni, vagy ízesíteni valamilyen gyümölccsel egyes gyógynövényeket.
ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én eddig az alábbiakból főztem: bodza, menta, akácvirág, citromfű, levendula. Recept: 2 kg kristálycukor, 2 liter víz sziruppá felfőzni, ment bele Na-benzoát tartósító, továbbá visszahűlés után citromsav, vagy aszkorbinsav. Ebbe áztattam bele a gyógynövényeket és egy citromot felkarikázva. 3-5 napig áztattam benne a cuccot, naponta többször megkavarva. Ezután leszűrtem és mehetett üvegbe.
ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Mi bodzából szoktunk, de csipkéből is lehet. Csak ott szedd, ahol nincs kipufogófüst.
ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyömbért mézzel és citrommal feltétenül próbáld ki. ( Bár elég drágák az alapanyagok hozzá)
ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jókat írtatok. :) biztos nagyon finomak és egészségesek is. Még csak tanulom, hogy mi mire jó, milyen gyógynövényeket érdemes begyűjteni, felhasználni. Bodza és a pitypang nagyon bejött a családnak.
ápr. 25. 18:12
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek a szárított bodzát meddig lehet tárolni, felhasználni? Talán 2 éve szárítottam bodzavirágokat teának. Aztán jött a kislányunk, terhesség és szoptatás alatt nem mertem inni ilyeneket. Szerencsére beteg sem voltam, ami jobban indokolta volna a fogyasztását. Aztán most a lekvárok mögött találtam meg, el is felejtettem már, hogy ott vannak a bodzás üvegek.
ápr. 25. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

Bármiből is csinálod ezek a szörpök tele lesznek nyomva cukorral, még így is persze jobbak mint a bolti változatok de ne áltassuk már maguknkat ezzel a egészséges szöveggel.

Amibe több kiló cukor megy az pozitív hatással biztos nem lesz az egészségedre.

ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vannak fokozatok, mint mindenben. Többnyire vizet iszunk, de azért jó, ha van itthon szörp is, ami leginkább házi készítésű legyen. Szerintem a bolti szörpök vagy különböző üdítők sokkal rosszabbak, mint a házi szörpök.
ápr. 26. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!