Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet ezt fagyasztani?...

Hogy lehet ezt fagyasztani? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kaptunk gyönyörű őzlábgomba kalapokat, de rengeteget.

Az rendben, hogy készítettem rántott gombát, lesz még gombapörkölt, de a többit lefagyaszthatom?

Lehet a nyers gombát fagyasztani? Vagy meg kellene főzni, legalább blansírozni? De akkor meg vizes lesz és a rántott gombának az úgy nem jó, pedig úgy szeretjük igazán.

Szeretném nem felaprítani a kalapokat.


2020. okt. 20. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Panírozva is lefagyaszthatod.
2020. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

De nyersen, vagy kisütve?

2020. okt. 20. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nyersen mindenkép.
2020. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
En panirozva szoktam fagyasztani. Ha bepaniroztad akkor egy talcan tedd be a melyhutobe ugy, hogy ne erjenek ossze ( igy nem fagynak ossze). Ha megfagyott, akkor beteheted egy zacskoba mar. Ha sutod, akkor forro olajba tedd elozezes kiolvasztas nelkul, fagyottan. Laskat is igy szoktam, neha hust is, es finom lesz, mint a friss.
2020. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha tálcán teszed a mélyhűtőbe, fóliával takard le előbb.
2020. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Rántott gomba nem lesz belőle fagyasztás után, mivel rengeteg vízet tartalmaz. Gondolj bele, hogy mi lesz egy fél kg-os gombából párolás után kb. 2 maréknyira összemegy.
2020. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Ahogyan a 4-es írja!

Egyéb panírozott zöldségeket is (tököt, karfiolt, patisszont, bármit) ugyanígy szoktam télire lefagyasztani. Amikor kell, csak kiveszem, kiolvasztás nélkül rakom a felmelegített olajba. De: abban a percben borítsd be, különben a forró olaj+jég találkozásakor keletkező gőz szanaszét csapkod mindent, tele lesz szemed-szád!

2020. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!