Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nyers, formázott tésztát le...

Nyers, formázott tésztát le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

Formázott pizzatésztáról van szó. Eddig elősütöttem és úgy fagyasztottam le, de rájöttem, hogy így nem az igazi, mert az elősütött pizzalappal más lesz a végeredmény.


Régen próbáltam úgy fagyasztani, hogy megkelesztettem a tésztát, összegyúrtam és úgy dobtam be a fagyasztóba, de az kiolvadás után ragadós volt és össze is ment, ezért keleszteni kellett felhasználás előtt.


Ha megformáznám a tésztát és így tenném el a fagyra, akkor is ugyanez lenne az eredmény?


Azt szeretném, ha kiolvadás után csak a szószt és feltétet kellene ráraknom, tehát a tésztát ne kelljen újragyúrni és keleszteni.



2020. okt. 20. 17:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mert pl egy vagy két személyre készíti, vagy nem mindig van ideje a tésztával foglalkozni, vagy néha szeretne "azonnal" pizzát.


Én egyébként évek óta fagyasztok le megformázott és elösütött pizzatésztát, mert a gyerekeim elég spontán rákívánnak, így csak kiszedem a fagyasztóbók, megpakolom és azonnal (kiolvasztás nélkül) sütöm, így kb 15-20 perc alatt kész a frissen sült pizza, mindenkinek olyan feltéttel, amit akar.

2020. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, bárcsak hozzá se szóltál volna!! Kicsit gondolkozz és akkor rájössz. Egy pizza elkészítése több órás mutatvány, közben összelisztezi magát az ember meg minden. Utána elmosogatni, eltörölni a konyhát megint kétszer annyi meló, mint normál esetben.
2020. okt. 20. 21:58
 13/17 A kérdező kommentje:
Az előzőt a #10-esnek szántam!
2020. okt. 20. 21:58
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

12-es :) ez butasag.


Eldontod, hogy csinálsz pizzát … amikor eppen kedved van (alapanyagok mondjuk vannak) … par perc alatt osszedobod a tesztat, amig keleszted elomelegited a sutot, osszavagod az alapanyagokat es lereszeled a sajtot. Mire mindennel elkészülsz a suto meleg, a teszta sutesre kesz, megpakolod es amig sul szep rendet raksz. Ennyi egy pizza.


Ellenben ha csinálsz egy csomo tesztat, akkor eloszor is problemaid lehetnek vele hiszen azert kérdeztél, de emellett kenyszerpalyara helyezed magad, mert innentol fogva pizzát kell enned, hiszen tele a huto tesztaval.

2020. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%
Es ha a gyereknek masnap lángoshoz van kedve, akkor csinálsz egy tonna langostesztat is … a maradek majd megy a hutobe :)
2020. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Akinek annyi szabadideje van, hogy akkor rittyent kelt tésztát, és csak annyit amennyire szüksége van, annak fogalma sincs a gyereknevelésről. És azért valljuk meg, egy előkészülettel és egy kosszal két sütésre való tésztát csinálni nem csak időspórolás, de csak egyszer kell kipakolni, dagasztani, mosogatni és elpakolni. Aki ezt nem érti meg, azzal nem lehet mit kezdeni...
2020. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#16: Így ahogy mondod!
2020. okt. 22. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!