Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire vagy nyitott, hogy...

Mennyire vagy nyitott, hogy új vagy külföldi recepteket próbálj ki?

Figyelt kérdés
Szoktál angolul vagy amilyen nyelven beszélsz recepteket keresni? Pl. matcha teás süti, vörös bársony torta, teyraki csirke stb.

2020. okt. 29. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Angolul szoktam. A férjem vegetáriánus, és ezért sokat variálok a főzéssel, hogy kis pluszmunkával legyen húsos és hús nélküli étel is, ehhez pedig jól jönnek az ötletek.
2020. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyjából olyan, ami az én ízlésemnek megfelelő és valószínűleg fog ízleni, akkor igen, szoktam. Akár úgy, hogy rákeresek ha van konkrét ötlet, de inkább csak pinteresten nézelődök és ha megtetszik valami, akkor kipróbálom (vagy csak inspirálódok belőle).

Teljesen más ízvilággal még nem mertem kísérletezni, mert tartok tőle, hogy ha nem ízlik, akkor kuka az egész, ami pazarlás és utána nem is lenne mit enni. Az ilyenekkel óvatos vagyok, de kis lépésekben nyitott vagyok arra, hogy új dolgokkal is próbálkozzak.

2020. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pl imádom a külföldi recepteket, konkrétan ha valamit sütni akarok, akkor angolul keresek rá egyből.

Olyanokat választok, aminek többszáz jó értékelése van, az tuti mindig beválik.


Pl ez az egyik kedvencem

[link]


Nem merek úgy sütni, hogy valami feminas vagy mindmegettés receptet csinálok. Azt vagy jó lesz vagy nem. Csak értekelt receptet használok vagy olyanokét, akiktől már többször sütöttem és minden jó volt.

2020. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már ki próbáltam a török böreket, egyéb internetes külföldi recepteket. Azokat merem ki próbálni amik úgy illenek az izvilágomba :)
2020. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom az új dolgokat, minden hónapban többször próbálok ki új receptet. Úgy nőttem fel, hogy ugyanazt az 5 féle kaját ettük egész gyerekkoromban, ráadásul a hazai konyhát egyhangúnak és nehéznek tartom (néha jó, minden nap nem bírnám), szóval amióta magamra főzök egy hónapban maximum egyszer eszem ugyanazt. Minden külföldi utazásból helyi fűszereket hozok, gyakran járok kisebb etinikai boltokba hozzávalókért.
2020. okt. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Szinte csak angolul keresek recepteket.
2020. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
mióta külföldre költöztem, állandóan új recepteket próbálok ki, sok belekerült már a rendszeres ételek közé. ma valami új lesz, sózott sonkát főzök ananászlében.
2020. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kábé naponta.

Folyamatosan keresgélek újabb és újabb recepteket. Ami nagyon beválik, azt megtartjuk. :)


Angolul, németül és olaszul.

2020. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én németül szoktam 😊
2020. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

En meg sosem foztem receptnol … egyedul a sütiknél kell az aranyok miatt, de fozni leginkabb fejbol szoktam.


Kulfoldi kajakat például, ha ettem barmit a világban azt itthon mindig eltudtam kesziteni. Valojaban igy is fozok … kitalalom az izvilagot, elképzelem milyen allaga legyen es hozzáveszem az alapanyagokat.

2020. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!