Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan valtoztassak ezen a...

Hogyan valtoztassak ezen a szokasomon? (főzés)

Figyelt kérdés

Bevallom őszinten, kicsit szegyellem magam, hogy 26 eves vagyok, lakokozossegben lakom, de en vagyok az egyeduli aki nem foz. En 40 oraban dolgozom, lakotarsaim meg otthonrol tanulnak, igy nyilvan tobb idejuk is van a fozesre. Sokszor amikor pedig hazaeswm a munkabol inkabb csak veszek egy gyrost vagy valami keszetelt, de nem szeretek sok idot tolteni a konyhaban.

Ezzel szemben lakotarsaim kulfoldiek, es imadnak fozni. Nem csak hogy imadnak, de tenyleg tudnak is. Gyakran olyan fuszereket, zoldsegeket is hasznalnak, amirol en korabban nem is hallottam.


Aztan allandoan azt hajtogatjak, hogy szeretnének egyszer valami finom magyar kajat enni. En eddig mindig csak igergettem, de eddig meg sosem foztem. Egyszeruen nem tudok. Sajnos sosem mutatta meg se a nagymamam se anyukam hogyan is kell, igy a fozotudomanyom kimerul az egyszeru teszte, zacskosleves elkesziteseben.


Na nem mintha erre olyan buszkenek kellene lennem, de ez van. Szerintetek mondjam el nekik oszinten, hogy nem tudok fozni, vagy kerjem a segitseguket? Ujabban szoktam neten recepteket nezegetni, de nem hiszem hogy egyedul menne. Egy sima fott krumplihoz is kulon meg kellett neznem, hogy hogyan is kell elkesziteni.. Ti mit javasoltok?



2020. okt. 31. 02:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
A Youtube-on van elég videó, seperc alatt össze lehet dobni egy kaját 😉
2020. okt. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Apró lépések. :) Mindenki elkezdte valahol. Hogyha pedig valakinek nincs a főzéshez affinitása, az sem baj, amíg meg tudja oldani máshogy az étkezését.

Van, aki a szüleitől lesi el a fortélyokat, van, aki szakácskönyvekből, manapság pedig tényleg mindent meg lehet nézni az interneten. Nem szégyen az, hanem erény, hogy megtennéd ezt a számodra nagy lépést, azaz elsajátítanál pár főzési technikát.


Amiket szoktak javasolni: pörkölt (akár tésztával, ha a nokedli nem megoldható), gulyás leves, rakott krumpli.

Alap leves receptekhez számomra nagyon hasznosak a cookpad.hu-n található Varga Gábor (ApróSéf) receptjei.


Sok sikert!

2020. okt. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

En is igy kezdtem igaz kenyszerbol 21 evesen.

Millio video, recelt van fent a neten. Egyszeru etelekkel kell kezdeni. Ilyen a husleves, bolognai, rantott hus

De ha szereted. Brokkolit tejszines brokkolis teszta

2020. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Figyuzz! A jaras megtanulasa is eséssel kezdodott. Nem baj ha elrontod a fozest az elejen, majd belejosz. Ahhoz viszont csinalni kell!


Probalkozz eloszor egyszerubb etelekkel es fokozatosan sajátítsd el a kulonbozo technikakat (parolas, fozes, sutes …). Ismerkedj meg a fuszerekkel, hogy mi mihez illik es valohaban milyen ize is van.


Ahogy jonnek a sikerelmenyek, ugy jon meg a kedved a fozeshez, tehat csak csinalni kell, gyakorolni kell.

2020. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2020. okt. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan bevallhatod, de 1 magyaros ételt megtanulhatsz elkészíteni, szerintem csak az ízekre, hangulatra kíváncsiak. Nem bonyolult, és ha bizonytalan vagy ők segíteni fognak. A lényeg a pörkölt alap (hagyma, esetleg fokhagyma, piros paprika), só, bors, kömény, majoranna. Ha ezek az alap dolgok megvannak a konyhában, a lecsótól, paprikás krumplin át a pörköltig, gulyás levesig bármit el tudsz készíteni.

Egyébként meg érdemes figyelned, hogy ők hogy főznek, vagy 1-1 kedvencedet próbáld megcsinálni, lehet, hogy kedvet kapsz. Nem kell szakács fenoménnak lenned, van aki soha nem lesz rutinos a konyhában, nem szégyen receptből főzni idős korban sem. Az nem árt, ha nem jössz zavarba a szakkifejezésektől, de mindenre rá lehet keresni, ne érezd kellemetlennek.

2020. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező. Írj nekem privit ha akarod hogy segítsek.

Részletesen leirok neked mindent egyszerűen, és egy szuper jó, de egyszerű kaját össze tudsz dobni.

Még ma válaszolok.

2020. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az az ok, hogy nem tanítottak meg főzni, az simán leküzdhető, ahogy fentebb írták.

Viszont ha egyéb nem motivál most sem, csak a lakótársaid unszolása és nincs is hozzá kedved, akkor meg lehet mondani nyugodtan, hogy nem tudsz főzni és nem is akarsz megtanulni!...van ilyen!

Van aki imád vasalni, én utálok, de ezt meg is mondom, ha szóba kerül és akkor mi van?

2020. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Mondd meg, hogy nem tudsz főzni és ne nyaggassanak ezzel!

Nem mindenkinek a főzés a kedvenc elfoglaltsága, különösen ha nem párban vagy gyerekekkel családban él.

Majd ha magadtól akarod kipróbálni, majd kipróbálod, de ne azért, hogy másoknak megfelelj!

2020. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat. :) 9-es ezzel valahogy egyet tudok erteni. Valakinek ez tök nagy hobbija, hogy főz, és szereti ezzel tölteni a napját, gyakran ez a legfontosabb kérdés. Tervezem, hogy csinálok nekik valamilyen pörköltöt, de ha nem muszáj, akkor mással foglalkozom pláne a hétvégéimen. Nem véletlen, hogy sokszor az étkezést msgoldom gyorsba, bár tudom hogy ez hosszabb távon nem túl egészséges.
2020. okt. 31. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!