Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Véletlenül belefőztem a...

Véletlenül belefőztem a levesbe egy műanyag kanalat?

Figyelt kérdés

Igen, sajnos figyelmetlen voltam és beleesett a gulyásba a pirospaprika adagoló kiskanalam, ami átlátszó műanyag a keményebb fajtából. (gyógyszer kimérő volt alapból).

A végén vettük észre miután kész lett... Nem tudom mit csináljak.. Ti megennétek, adnátok gyerekeknek? Vagy kidobnátok? A kanál amugy eldeformalodott, de egyben van...

🤬😖😩😤


[link]



2020. nov. 25. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Csak vedd ki belőle a kanalat, azt ne egyétek meg, de a levest simán megenném. Amennyi műanyag lehet benne, annál sokkal több van a csapvízben (mikroműanyag).
2020. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Fuuj dehogy ennem. Ha beleesik egy pillanatra es kiszeded az ok, de belefozni aaah. Rengeteg karos anyag kioldodhatott sajnos.
2020. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
En sem tudnam joizuen megenni
2020. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

... Igen, én sem tudnám nyugodt szívvel adni a gyerekeknek és én sem enném jóízűen... Jaj b@sszus... 😞


Köszi a válaszokat!

2020. nov. 25. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Én tuti nem dobnám ezért ki. Nem oldódhatott ki annyi káros anyag, hogy bármi problémát okozzon. Nyilván többször ne forduljon elő, de egyszer nem lesz belőle gond.
2020. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Aha, műanyag vízforraló, kávés és teásbögre, gyerekeknek műanyag evőeszköz és tányér, pohár? Szilikon tepsi, fakanál! Mikrózható ételtároló tálak?


Semmi bajotok nem lett volna, ill nem lesz.

2020. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

A műanyag elég tág fogalom. Van olyan műanyag, amely nagyon bírja a hőt, van, amely nemigen. A szilkonos sütőformák, sütőlapok, egyebek nyilván kiváló hőállók, más műanyagok pedig egyáltalán nem bírják a hőt. Az ételtároló dobozok alján például szerepel piktorgram, ha beteheted mikrósütőbe, a többit viszont nem ajánlatos, mert a hő hatására különféle anyagok oldódhatnak ki belőlük.


Szóval hacsak nincs információd arról, milyen típusú műanyagból van (vagyis volt) a kanál, ami alapján utána tudnál nézni a neten további információknak, inkább hagyd az ételt, nem ér annyit. Velünk is fordult már elő hasonló: nem tudtuk százszázalékos biztonsággal kizárni, hogy üvegcserép esett bele, úgyhogy fájó szívvel kidobtuk az ételt.

2020. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Hát én simán megenném.

A mai napig röhögünk rajta, amikor az unokatesó kimert egy bicskát a levesből, mire anyósom felkiáltott, hogy basszus, mióta kerestem!!! :'D

2020. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Én simán megenném. Egy csomó félkész fagyasztott étel mikrózható műanyag edényben van, vagy ott van a főzőtasakos rízs és egy csomó egyéb konyhai eszköz műanyagból.Ezek az élelmiszeripari műanyagok elvileg nem tartalmazhatnak mérgező anyagokat, de hosszútávon lehet, hogy nem egészségesek. Ha nem olvadt szét, akkor szerintem nem okozhat komoly gondot.
2020. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!