Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Erythritet lehet használni...

Erythritet lehet használni túrótortában cukor helyett?

Figyelt kérdés
Még sosem próbáltam ki ezt az édesítőszert, és szeretnék minél többet megtudni róla. Azt tudom, hogy süti tésztákba lehet rakni, de sütés nélküli ételekbe nem tudom... Én pl túrótortában szeretném használni. Ha nem lehet, akkor legyetek szívesek valami más édesítőszert ajánlani, ami viszont jó lenne krémekbe! Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. dec. 3. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, nyugodtan!
Nem ajánlom.
Soha ne!
14 szavazat
 1/2 lili-anna válasza:
Én is használtam már, azonban van egy kesernyés utóíze, illetve nem annyira édesít. Én a Dia-Wellness negyedannyi-ugyanannyiát használom, az mindenbe megállja a helyét, viszont abból tényleg csak az előírt cukor mennyiség negyedét kell használni. Tehát egy húsz deka cukrot író receptbe ebből csak öt dekát kell tenni, hogy olyan édes legyen, amilyen cukorral lenne.
2020. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tortában használsz valamit, akkor az azt jelenti, hogy benne vagy a tortában te is.

Tortába nyugodtan használhatsz ilyesmit, ha akarsz. De szerintem felesleges. Jobb a cukor.

2020. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!