Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált töltött csirke recept?

Bevált töltött csirke recept?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

lesózod és borsozod a csirkét és állni hagyod legalább 3 órát a hűtőben, de legjobb, ha éjszakára bereakod


töltelék: kenyeret tejbe áztatsz, só + bors + kevés fokhagyma és petrezselyemlevél mehet bele + 10-15 dkg csirkemáj pépesítve + 1 tojás hogy összefogja + 1-2 főtt tojás kockára vágva és 10-20 dkg gomba megpárolva + 1 fej vöröshagyma aprítva


tölteléket bedugdosod a bőr alá és sütőzacskóban megsütöd

2010. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tölteléket így szoktam: megpiríom a hagymát a zsíron, teszek hozzá gombát, sonkát, fűszereket (petrezselyem, só, bors, ételízesítő), majd fokhagymát. keverek hozzá főtt tojást és vöröshagymát. de volt már olyan is, hogy vagdalthúst tettem még hozzá, azzal is jó volt. nővérem meg darálthúsos tölteléket szokott csinálni. jól megtömi, összevarja és be a sütőbe. én még szoktam tenni rá és mellé krumplit meg hagymát is.
2010. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! az enyém is hasonló az elzőekéhez. egy nagyobb csirkéhez 4 zsömlét fölkozkázok és megöntözöm kis tejjel,hadd ázzon egy kicsit.

hagymát dinsztelek, arra teszek 25 dkg körüli vékonyra szelt gombát és megpárolom.

a zsömléket összemorzsolom, teszek bele egy tojást egy kis delikátot és egy csokor összeaprított petrezselymet,

borsot és kevés majorannát is teszek bele.

ezt a masszát a zsírjára sült gombára öntöm és addog kevergetem, míg egy kicsit összeáll. hagyom kihűlni.

én mindig félbevágom a pipit, fellazítom a bőrét és szépen

batöltöm körbe a combok köré aztán a mellén ellapítva.

hústűvel letűzöm a széleit, hogy ne jöjjön ki a töltelék.

kízsírozott tepsibe fektetem őket és előmelegített sütőben sütöm közepes hőn.

közben megnézem, ha a bőre feszes már, hústűvel megböködöm,hogy

ki tudjon jönni a fölösleges gőz.aztán szép pirosra megsütöm.

üdv.

2010. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a recepteket. ezekből sikerült összehoznom a csirkét még tettem hozzá majorannát is.isteni finom lett:)
2010. aug. 12. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!